Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Zobowiązania a przyjemności, jest pomiędzy nimi nieznaczna granica. Są z nami przez cały czas, zmienia się jednakże ich skala 21 czerwca, 2021

Są w naszym życiu czynności, które należy wykonywać, bez jakich nasze życie nie będzie powtarzalne. Mowa tu o zobowiązaniach, lecz także rozrywkach. Do obowiązków możemy zaliczyć na przykład wizyty u doktora, zwłaszcza u dentysty czy stomatologa. Jeśli tam się nie pojawimy to możemy mieć duży problem ze stanem naszego uzębienia. Do obowiązków również zaliczają się różne badania, sen i jedzenie. Jednocześnie przyjemności czają się tuż obok, a czasem nawet mieszają się z zobowiązaniami tworząc interesujące kombinacje.

Wiele małych dzieci broni się przed jedzeniem. Zależnie od dziecka może to być niechęć do prawie wszystkich albo jedynie paru znienawidzonych potraw. Jednakowoż, już dzieciak potrafi zrozumieć, że jedzenie to obowiązek (bo głodne to przecież nieszczęśliwe i brzuch boli), jak i przyjemne doznania (niektóre pokarmy są akceptowane lepiej i sprawiają przyjemność).

Dentysta

Autor: Zak Greant
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy rośniemy zdajemy sobie coraz bardziej sprawę z tego, iż faktycznie obowiązek może być też czymś przyjemnym. Jedzenie urasta do pozycji osobistego zapatrywania, akurat wybieramy takie potrawy, jakie lubimy, przynajmniej, gdy możemy. Zobacz pełną ofertę: Zabiegi w dentalcorner

To, co nie lubimy, lecz trzeba jeść traktujemy jak powinność, natomiast przyjemne doznania zostawiamy na podwieczorek, różne lody i słodycze. Ze spaniem również jest niemal identycznie. Spać powinniśmy, ale istniał taki czas u każdego z nas, że nie chcieliśmy się położyć spać, gdyż albo było za wcześnie, albo zabawa jeszcze trwała, albo coś zgoła odmiennego. Noc jawiła się jako za długa nuda.

Wpis, który właśnie masz przed sobą jest pełny zajmujących danych, jednak jeszcze zweryfikuj informacje opisujące podobną sprawę tutaj.

Za to wstawaliśmy błyskawicznie, jeszcze przed wszystkimi i zaczynaliśmy zabawę. Czy aktualnie, gdy mamy możliwość pospać, to śpimy czy wstajemy na równe nogi? Raczej śpimy, bo to przyjemność, jakiej kiedyś nie lubiliśmy. Niektóre przyjemności zawsze pozostaną przyjemnościami, od dziecka po wiek emerytalny. Wszyscy bowiem jesteśmy spragnieni miłości i jesteśmy szczęśliwi, kiedy jej doświadczamy. Strona autora:

Wszyscy również preferujemy zabawę, choć dorosła zabawa prezentuje się całkowicie inaczej niż ta z dzieciństwa. A i być może podróżowanie, jak kiedyś nas cieszyły dzisiaj (na przykład nad morze czy do dużego miasta, jak Warszawa czy Wrocław) są naszą pasją.

Zamieszczony się w podobnym serwisie wpis niewątpliwie też Cię zaintryguje – to wciągający artykuł (https://pl.babor.com/products/oczyszczanie/87) mówiący o opisywanej sprawie.

Są więc rzeczy nie ulegające zmianie, jakie nic nie potrafi zmienić, które zawsze przyjmujemy w ten sam sposób.

Kategorie: Dbaj o urodę Tagi: ,