Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Już czas kiedy powinnaś szczególnie zadbać o swoją wrażliwą cerę 30 listopada, 2022

Cera wrażliwa jest szczególnie wymagająca, często objawia się uczuciem ściągnięcia, swędzenia i pieczenia. Z tego względu jej pielęgnacja wymaga wyjątkowo troskliwej pielęgnacji specjalnymi kosmetykami.

Kosmtyki do ciała i twarzy

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach stacjonarnych jak i internetowych bez trudu odszukamy kosmetyki do cery wrażliwej, które zawierają minimalną ilość konserwantów, środków zapachowych i silnie działających składników. Jaki krem będzie odpowiedni dla naszej cery? Podane wskazówki pomogą nam dobrać odpowiedni krem do cery bogaty w substancje kojące i łagodzące podrażnienia.

Źródeł nadwrażliwości skóry jest dużo: brudne powietrze i woda, ogrzewanie, klimatyzacja, nadużywanie słońca, stres, czy niewłaściwa dieta.Wrażliwą cerę musimy dobrze nawilżać, a stosowane składniki powinny zawierać kojące składniki. Ukojenie przyniosą kremy oraz balsamy hypoalergiczne bez środków zapachowych i sztucznych barwników.

Cera wrażliwa z łatwością reaguje na wysokie temperatury. Podrażniają ją również detergenty, kosmetyki i alkohol zawarty w niektórych środkach pielęgnacyjnych. Kupując krem do cery wrażliwej trzeba przeczytać etykietę i dopilnować, by nie posiadał w swym składzie olejków mineralnych, substancji zapachowych, czy parabenów, które mogą wywoływać reakcję alergiczną (serdecznie zapraszam). Dobrze jest też przemyśleć wybór kremu hypoalergicznego, który nie powinien powodować podrażnienia skóry. Pod oczy

Delikatny problem, czyli cera naczynkowa

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

warto aplikować kremy organiczne, które są łagodne dla skóry. Jest to szczególnie istotne uwzględniając fakt, że skóra w tym miejscu jest cieńsza i szybciej możemy ujrzeć na niej zmarszczki. Kremy powinny także tworzyć barierę przed niskimi temperaturami i słońcem.

Na noc możemy używać tych bardziej odżywczych, szczególnie o właściwościach łagodzących, i odbudowujących które wzmocnią barierę ochronną. Bez względu roku osłaniajmy skórę przed słońcem . Stosujmy lekki krem z filtrem UV i starajmy się jak najmniej opalać. Jeżeli uda nam się dobrać spełniający nasze oczekiwania krem do cery wrażliwej, zostańmy przy nim i nie zmieniajmy go zbyt często.Pielęgnacja cery wrażliwej nie jest prosta, trzeba obserwować jej reakcję na każdy nowy kosmetyk. Wystarczy jednak nie zapominać o wyżej wymienionych wskazówkach, a nawet wrażliwa cera zachwyci swym pięknem.