Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej – które z nich wyróżniają się współcześnie największym zainteresowaniem? 6 czerwca, 2022

Dzisiaj społeczeństwo jest zdominowane przez marzenia o szczupłej i wysportowanej sylwetce. Ogromny nacisk wywierany jest na atrakcyjność wizualną, co doprowadza do groźnych zaburzeń odżywiania, przykładowo takich jak bulimia i anoreksja.

Tatuaż

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku obecnie oferowanych jest dużo zabiegów, które mają zmieniać wygląd człowieka. Funkcjonują liczne gabinety medycyny estetycznej, jakie starają się przyciągnąć uwagę klientów. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się między innymi usuwanie blizn po trądziku (zobacz tu). Trądzik jest bowiem szczególnie kłopotliwą choroba i nawet jeśli pacjent zdoła go wyleczyć, dość często na skórze twarzy zostają szpecące blizny i przebarwienia. W ich usuwaniu wykorzystuje się najczęściej terapię laserową.

Dodatkowo, skuteczne są także peelingi chemiczne oraz zabiegi z wykorzystaniem kwasów, które złuszczają stary naskórek, odsłaniając jednocześnie nowe, zdrowe warstwy skóry. Warto podkreślić, że różnego rodzaju lasery maja bogaty wachlarz zastosowań i są jednymi z najbardziej wszechstronnych urządzeń w medycynie estetycznej. Ułatwiają one poza tym usunięcie tatuażu. Sam koszt usunięcia tatuażu jest zależny od liczby zabiegów, które są niezbędne do uzyskania zadowalającego rezultatu. Im tatuaż (maszyna do makijażu permanentnego) jest większy i bardziej kolorowy, tym koszt usunięcia tatuażu rośnie.

Warto wziąć to pod uwagę i jeśli planuje się zrobienie takiej ozdoby, koniecznie należy przemyśleć wszystkie za i przeciw. Laserowe usuwanie tatuażu jest dość bolesnym zabiegiem, jednakże mimo to nie brakuje osób, które decydują się na takie rozwiązanie. Gabinety medycyny estetycznej ułatwiają też walkę z upływającym czasem. Zabiegi na twarz oraz ciało, które minimalizują zmarszczki należą do najbardziej lubianych. Opcjonalnie, istnieje opcja wypełnienia zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego bądź botoksu.

13tattoo.pl

Autor: Eugene Kim
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju wypełniacze wykorzystywane są także z powodzeniem w powiększaniu ust. Współczesny kanon piękna to duże, pełne usta, toteż ich wypełnianie jest tak chętnie wykonywane. Medycyna estetyczna pozwala na pozbycie się kłopotliwych. Oferta proponowanych zabiegów jest bardzo różnorodna oraz ciągle wzbogacana przez nowe rozwiązania, które szybko zyskują grono zwolenników.