Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Z jakiego powodu panie coraz chętniej zaczynają wybierać towary profesjonalnych sklepów z artykułami fryzjerskimi 5 marca, 2022

Rynek preparatów oraz produktów do pielęgnacji włosów w naszym kraju jest szacowany na kilkaset milionów złotych, jak pokazują badania to na włosy właśnie kupujący przeznaczają najwięcej pieniędzy. Potencjał tej grupy produktowej doskonale zresztą widać w reklamach telewizyjnych. Największe firmy wydają rzeczywiście ogromne kwoty na to, aby promować swój nowy szampon do włosów czy farbę koloryzującą.

kosmetyki do włosów

Autor: Jamie
Źródło: http://www.flickr.com
Co ciekawe, spora ilość takich reklam skierowana jest do panów, zwłaszcza jeśli chodzi o szampony. Ponieważ to panowie właśnie mają więcej problemów z łupieżem, to szampony na tę dolegliwość są coraz częściej reklamowane i promowane. Z kolei w przypadku kobiet najczęściej w reklamach widać różnego rodzaju farby do włosów, tu dominuje paru dużych graczy, którzy mają opanowane zdecydowaną większość rynku.

Jeżeli chodzi o jakość sprzedawanych produktów, to nie można im nic zarzucić, lecz ogromne kwoty wydawane na reklamę i promocję sprawiają, że wiele z nich kosztuje dość dużo. A przecież niedużo osób wie, że dużo lepszej jakości kosmetyki kosmetyki dla kobiet w podobnym zakresie cenowym można kupić w dobrych sklepach fryzjerskich. Kosmetyki fryzjerskie profesjonalne nie są specjalnie reklamowane, bo korzystają z nich głównie zawodowi fryzjerzy, ale ostatnio dość często da się tam także zobaczyć klientów z ulicy, kupujących na przykład tutaj – .

Być może jest to efektem zwiększającej się popularności internetowych sklepów z tego typu wyrobami, da się w nich bowiem kupić nie tylko różnorodną ofertę kosmetyków do pielęgnacji, lecz również liczne akcesoria do włosów i sprzęt przydatny podczas niektórych czynności. Polecany sklep to . Klientki, bo to panie właśnie przeważnie kupują w tego typu sklepach, bardzo sobie cenią profesjonalną jakość sprzedawanych tam preparatów. Sporo z nich po pierwszej próbie nie chce już wracać do tego, co jest tak reklamowane w telewizji. Za podobne kwoty mogą bowiem dostać kosmetyki dużo lepiej radzące sobie z włosami, a także mające zdecydowanie lepszy skład od tych, jakie można kupić w marketach i drogeriach.