Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Z jakiego powodu dobrze jest postawić outfit żołnierski? 5 października, 2022

Wojskowe akcenty można znaleźć w modzie od dawna. Duże liczbie kobiet ten styl przypadł mocno do gustu. Z jakiego powodu opłaca się postawić styl żołnierski? Głównie dlatego, że styl wojskowy podkreśla indywidualizm oraz siłę charakteru. Dołącz do swojej stylizacji dodatki militarne, a Twój outfit natychmiast nabierze wyjątkowego uroku. To doskonały strój, by podnieść nieco poziom pewności siebie czy też podkreślić ognisty charakter. Militaria są kojarzone z twardym kodeksem, ale styl wojskowy nie musi mieć zupełnie nic wspólnego z zachowawczością. Wręcz przeciwnie, doskonale odróżni Cię na tle tłumu i uwydatni Twój indywidualizm.

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/
Styl militarny niekoniecznie powinien dominować w Twojej kreacji. Nie trzeba się całkowicie ubierać w moro. Jedyne co musisz zrobić to dodać do stroju drobny element przyciągający wojskowe konotacje, a cała stylizacja zyska charakteru. Opcji jest mnóstwo. Możesz nawet dopasować kurtkę stylizowaną na mundur do lekkiej sukienki. Odnośnie tematu również tutaj – świetne przykłady na stronie jednak dodać, że, duża liczba osób decyduje się na dużo silniejsze akcenty militarne. Jakie elementy garderoby warto wybrać, aby nawiązać do żołnierskiego stroju? Możesz postawić na przykład na wojskową koszulę lub obszerne bojówki. Szczególnie charakterystycznym elementem militarnej stylizacji jest jednak materiał moro. Pierwotnie tkanina ta stanowiła po prostu odzież roboczo-ochronną jednak aktualnie moro jest łączone głównie z charakterystycznym, wojskowym ubiorem.

Moro można znaleźć w wielu odmianach, dlatego możesz łatwiej dopasować wzór tego typu do kreacji. Styl wojskowy nie powinien wiec oznaczać jedynie koloru zielonego. Często wybierane są też odcienie szarości albo granatu. W wojskowych ubiorach da się znaleźć też kolory khaki lub całkiem jasne odcienie.