Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Wypadające włosy, szara skóra na twarzy, to jeszcze nie armagedon – dzisiejsze kosmetyki śpieszą na pomoc 10 listopada, 2022

Na niekorzystny stan włosów oddziałują rożne, mniej lub bardziej ekspansywne zabiegi do pielęgnacji. Dodatkowo, podobnie jak skóra twarzy i rąk, są ciągle narażone na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Gdy włosy stają się suche, kruche a także skłonne do wypadania, jedynym wyjściem staje się ich skuteczna odnowa.

Półka z kosmetykami do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Nie zaskakuje zatem fakt, iż artykuły przeznaczone do tego celu stają się niezwykle energicznie rozwijającą się grupą kosmetyków – żel, wosk czy pasta.

Produkty do ochrony oferowane są na rynku kosmetycznym pod różnorodnymi nazwami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnim czasie niezwykle popularną, z przyjemnością używaną formą preparatów kosmetycznych stanowią pianki. Kosmetyki te są wygodniejsze w używaniu, dają się bez trudu i równo zastosować.

W przypadku bardziej uszkodzonych włosów godne zaproponowania są balsamy lub odżywki pielęgnacyjne, które pozostawia się na parę minut, a potem spłukuje. Zimą należy poszukać balsamów do cery i skóry z zawartością masła karité (shea), które silnie natłuszcza i wygładza naskórek, a przy okazji jest również naturalną esencją promieniochronną.

Ciekawe opisy oczekują na Ciebie na następnej witrynie, która jest poświęcona tej samej tematyce. Wejdź w link i dowiedz się także (https://theomarvee.com/46-glass-skin) innych szczegółów.

Promienie słońca oddziaływają na naszą skórę przez cały rok. Porą zimową słońce oddziałuje niezwykle przenikliwie. Należałoby więc nie zapominać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na deskach. Również podczas spacerów pamiętajmy o posmarowaniu odsłoniętej cery kremem z filtrem. Warto zakupić preparat z wysokim filtrem, dlatego, że promienie słoneczne wysoko w górach działają z większą ostrością.

Klientka u fryzjerki

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy również o ochronie wrażliwej skóry na ustach i wokół oczu – Wazelina – fakty i mity. Firmy pielęgnacji specjalistycznej, pomyślały o klientkach, dla których wygląd jest istotna ale nie mają czasu na zabiegi i wyprodukowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich głównym zamierzeniem jest spowodowanie szybkich i widocznych rezultatów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry.

Ciekawym pomysłem są również rozgrzewające kremy z domieszką imbiru, cynamonu lub chilli, które polepszają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej miły aromat. Gdy mamy pragnienie na ciepłą kąpiel, trzeba dolać do wody kilka kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich zmysłowy zapach zamieni kąpiel w mały zabieg spa.