Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Właściwa pielęgnacja ust i włosów latem i zimą 30 listopada, 2022

O tym, że obecnie powinno się dbać o swój wygląd, nie trzeba nikogo przekonywać. Każda świadoma tego kobieta zrobi wiele, aby odpowiednio zadbać o swoją urodzę. Naturalnie najbardziej koncentrujemy się na pielęgnacji twarzy i włosów. Niewątpliwie, że dla każdej kobiety są to najważniejsze wyznaczniki jej urody.

Przeważnie zakupujemy kosmetyki kolorowe oraz typowo pielęgnacyjne. Warto

kosmetyki

Autor: Mustela
Źródło: Mustela

mieć świadomość, że oprócz promienistej i starannie umalowanych oczu, trzeba też zadbać o usta. Przeważnie nie mamy problemów z wysuszonymi ustami, jednakże w sezonie letnim i w sezonie zimowym wymagają one dodatkowej troski. Zarówno częste przebywanie na słońcu, jak i większy mróz niszczą usta. Niestety suche usta dają poczucie dyskomfortu i źle prezentują się pod szminką. Zazwyczaj główną przyczyną przesuszenia jest słabe nawilżenie lub brak witamin z grupy B. Nierzadko do tego dochodzą problemy z popękaną skórą w kącikach, czyli tzw. zajadami. Problem łuszczących się warg to także konsekwencja stosowania szminek, które mają barwne pigmenty. Niestety sztuczne składniki w nich zawarte uszkadzają naskórek.

W jaki sposób więc najlepiej pielęgnować swoje usta? Najlepiej używać balsamy ochronne, które mają w składzie naturalne wyciągi i odżywcze witaminy. Przykładowo popularne przez internautki są nawilżające balsamy do ust carmex – pod tym linkiem przykłady. Balsam w słoiczku jest wydajny, aczkolwiek mniej komfortowy w aplikacji. Z drugiej strony możesz go kupić także z myślą o swoim chłopaku, który z pewnością nie weźmie do rąk klasycznej pomadki w sztyfcie. A przecież mężczyźni także powinni dbać o swoje usta. Balsam carmex można także z powodzeniem

włosy

Autor: Racoon
Źródło: Racoon

używać w lecie, gdyż zawiera mentol i ma kojące działanie chłodzące. Jednocześnie mieszanka masła kokosowego i wosku pszczelego zapewnia odpowiednie ochronę. Subtelny waniliowy zapach to także duży plus tego balsamu

Nie zapominajmy, że zimą należy też dodatkowo dbać o włosy. Mroźne powietrze uszkadza je tak samo, jak usta. Szczególnie jeśli farbujemy włosy, powinniśmy używać kosmetyki, które mają działanie nawilżające. Zazwyczaj trwałe farby do włosów mają to do siebie, że uszkadzają łuskę włosa, więc po jakimś czasie jeśli właściwie ich nie nawilżymy, staną się suche i bez połysku. Warto więc po każdym myciu nałożyć klasyczny odżywkę do włosów farbowanych, która zapobiega utracie wilgoci, jak również utracie koloru. Oprócz tego doskonale sprawdzi się skuteczny szampon do włosów farbowanych , który ma znanie mniej składników typowo oczyszczających, a więcej nawilżających, jak przykładowo keratynę, a także filtry UV, które chronią kolor przed blaknięciem.