Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Wkrótce nadejdzie letnia pora, więc najwyższy czas zrobić porządek w szafce na buty i kupić nowe pary japonek i innych bucików na upały 28 kwietnia, 2021

W naszym domu w większości przypadków magazynujemy szereg rzeczy, których praktycznie już nie potrzebujemy. Powyższa uwaga odnosi się także do par butów, które zalegają półki mieszkalnych szafek, a nawet poddasza czy pomieszczenia techniczne. Wiosna do idealna pora roku na dokładne porządki, które możemy zacząć to sortowania naszych czółenek. Być może część z nich możemy już wyrzucić, a wtedy o niebo prościej będzie znaleźć właściwą na daną okazję parę butów.

sandały

Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann
Sandały, przykładowo sandały bartek, są najbardziej ochoczo zakładanym obuwiem na lato. I nic w tym zaskakującego, bo w tego rodzaju bucikach noga się nie poci. Te buty jesteśmy w stanie zakupić w wersji dla dam, dla facetów i dzieciaków. Na rynku są również dostępne modele typowo sportowe i te wyprodukowane na specjalne okazje. Błyszczące sandały (strona polecana w temacie) na szpilce można włożyć nawet zimową porą, np. na bal noworoczny.

Takie same wymagania stawiane są najzwyklejszym klapkom. Zresztą nie w każdym przypadku klapki muszą prezentować się pospolicie. Te bardziej gustowne lub dziwaczne pary bywają obiektem poszukiwań prowadzonych przez strojnisie. Wielbicielki najnowszych tendencji, żeby nie pozostawać w tyle, wertują żurnale z różnokolorowymi zdjęciami. A komu bardziej zależy na zdrowiu niż na modnym wyglądzie, zakupi klapki zdrowotne. Nawet jeżeli nie będą wkładane na codzienne spacery do sklepu, to z pewnością można je nosić w domowym zaciszu.

sandały

Autor: Carrie A.
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei obuwie domowe winno spełniać inne kryteria. Na wiosnę warto zainwestować monety w parę nowych pantofli. Po zimie niektóre z nich mogą nie prezentować się zbyt dobrze. Może nie wszyscy zwracają swoją uwagę na ten rodzaj obuwia i w jednej parze chodzą po mieszkaniu dopóty, dopóki jest to wykonalne. Tymczasem po powrocie z pracy włożenie wygodnych trzewiczków powinno przynosić wielką ulgę, a ich wygląd nie powinien w żadnym razie narażać na szwank dobrego imienia gospodyni.

Osobną kwestią jest pytanie, czy wypada ubierać gości w kapcie i które kapcie dziecięce wybrać dla najmłodszych. . Jeżeli odpowiemy twierdząco, to musimy dodatkowo kupić kilka par pantofelków i to w różnych rozmiarach. Jak argumentują niektórzy, takie postępowanie bywa mało higieniczne i może wprowadzić naszych znajomych w zakłopotanie zwłaszcza wtedy, gdy wśród oferowanych par nie znajdują dla siebie idealnego rozmiaru. Z kolei inni nie zapominają o zwrocie puścić kogoś w skarpetkach i pragnęliby, aby goście nie mieli niechcianych skojarzeń. W takiej sytuacji znawcy przeszłości i polskiej frazeologii na wypadek wszelki będą trzymali w szafce dodatkowe pary pantofelków. Dodatkowe informacje – sprawdź na stronie