Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Wiele słówek zapożyczamy z innych języków 24 lutego, 2022

Niektóre na dobre weszły w obieg. To zwłaszcza domena nastoletnich ludzi, ponieważ oni wyraźnie przodują w tej dziedzinie. Lajkują, lofają się, szprechają między sobą, a starsze pokolenie niejednokrotnie zastanawia się, o czym oni rozmawiają.
Wcale nie musi tak pozostać.

Jak leczyć i pielęgnować chorą skórę

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
barber

Autor: Agência Brasil Fotografias
Źródło: http://www.flickr.com

Młodzież posiada swój język, a my możemy ich zaskoczyć czymś innym. Niewątpliwie słowo barber nawet dla tej młodszej grupy będzie brzmieć nieco obco, gdyż co jak co, lecz w ich mowie do tego czasu nie występuje. To pewne. Co tak w sumie oznacza barber? Tłumacząc z języka angielskiego to nic innego tylko fryzjer, golibroda. Wśród dorosłych to termin o wiele bardziej powszechny, a zwłaszcza w grupie męskiej. Z jakiej przyczyny? To łatwe. Tym mianem określa się doskonałego fryzjera męskiego, lecz nie wyłącznie takiego od fryzury. Typowy barber to też specjalista od modelowania brody, która aktualnie przeżywa prawdziwy renesans zainteresowania pośród mężczyzn. Taki doświadczony barber w ciągu wizyty bardzo dobrze zrobi takie klasyczne strzyżenie, a ponadto z brody klienta uczyni naprawdę duży atut. Trzeba zaznaczyć, że nie każdy fryzjer jest w mocy zagwarantować tak fachową usługę, jaką jest strzyżenie brody.

Czy uważasz, że jest konieczność dodatkowego sprawdzenia zawartych w tym wpisie wiadomości? Jeśli tak, to kliknij tu oraz zweryfikuj witrynę (https://attre.eu/urzadzenia-do-modelowania-sylwetki/endermomasaz-endermologia).

Zaskocz więc jeżeli tylko masz możliwość własnego nastolatka. Gdy zapyta, dokąd wychodzisz, odpowiedz, że barber na Ciebie czeka. Niechaj chociaż raz zastanowi się, o czym Ty w ogóle mówisz.

Przekona się na własnej skórze, jak to jest nie rozumieć o co chodzi.
Takie pożyczanie z innych języków nie jest niczym złym, lecz trzeba pamiętać, iż nasz ojczysty nie jest przecież biedny i lepiej nim się posługiwać.