Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

W zdrowym ciele zdrowy duch! 1 listopada, 2022

W ostatnich latach wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa nastąpił bardzo duży zwrot ku zdrowemu trybowi życia, począwszy od zmian na naszych stołach gdzie zmiany te są chyba najbardziej zauważalne. Klasyczna kuchnia polska zmieniła się nie do poznania: ciężkie, potrawy smażone na głębokim tłuszczu zamieniliśmy na zdrowe sałatki, ugotowane nad parą warzywa, trendy staje się nawet przygotowywanie domowego chleba.

siedzący mężczyzna

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli dołożymy do tego coraz bardziej widoczną modę na bieganie i ogólnie ruszania się mamy obraz jednej z bardziej pozytywnych zmian jakie zachodzą w ostatnimi laty.

Jednakże nie każdy lubi biegać czy jeździć na rowerze. Można także zdecydować się na Nordic Walking. Jest to rodzaj ruchu wymyślony w Finlandii jako trening dla uprawiających narciarstwo. Jednak stał się on tak bardzo popularny że stał się osobnym rodzajem rekreacji. NW (tak samo jak to jest z bieganiem) nie jest sportem bardzo wymagającym, starczą specjalne kijki oraz wygodne buty. Zaletą tegoż rodzaju aktywności fizycznej jest fakt, że da się go trenować prawie wszędzie. Poza tym chodzić z kijkami może każda osoba bez względu na to ile ma lat czy bez względu na wyjściową kondycję.

Trzeba jednak pamiętać o dostosowaniu obuwia do terenu na którym będziemy chodzili. Tak na przykład wybierając się razem z rodzinką w góry z kijami, trzeba zaopatrzyć również dzieciaki w bardzo komfortowe obuwie dla przykładu w terenowe buty dla maluchów. Dorośli mogą włożyć glany męskie albo też damskie, najważniejszą sprawą jest żeby buty trzymały staw skokowy do czego oba rodzaje obuwia doskonale się nadają. Z kolei w łatwiejszym terenie panowie z powodzeniem używać mogą np. męskie niskie botki.

Świetnym uzupełnieniem do treningu Nordic Walking jest pływanie. Można je uprawiać praktycznie o każdej porze roku bo mamy do dyspozycji coraz więcej całorocznych pływalni.

Czy pragniesz może mieć link do strony złote zawieszki literki, gdzie czekają na Ciebie nowe teksty? Myślimy, że przypadnie Ci do gustu nasz serwis.

Wybierając się na basen potrzebne będą akcesoria takie jak: kąpielówki, czepek, okulary pływackie, może płetwy a także japonki i klapki męskie które to ograniczają prawdopodobieństwo poślizgnięcia się w czasie poruszania się po obrzeżach pływalni. I w taki oto sposób przygotowani ruszamy po zdrowie!