Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

W jaki sposób wybrać dobre buty 3 listopada, 2020

Spacer po górach jest jedną z najfajniejszych form relaksu i odpoczynku podczas dłuższego wakacyjnego urlopu bądź krótkiego wypadu poza miasto. Ważne jest przy tym także to, że zwykle są to zajęcia nie wymagające specjalnego nakładu pieniędzy oraz specjalistycznych przygotowań. Naturalnie warto mieć porządne buty trekkingowe męskie, zaopatrzone w gruby protektor i przewiewną ale solidną górę.

converse

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem w niziutkich partiach górskich wystarczy mieć ubrane nawet zwykłe trampki . Żeby przejść spacerem po płaskim i stosunkowo krótkim szlaku, nie wymagane jest też specyficzne przygotowanie czy sprzęt taterniczy, bowiem przez niskie partie gór wytyczone są trasy wyglądające czasem jak alejki w parku miejskim. Jednak nie należy przesadzić z niefrasobliwością, bo może się to szybko zemścić.  Wybierając się na wycieczkę koniecznie należy zabrać dobre lub damskie, zależnie od płci danej osoby, porządne spodnie, oddychającą koszulkę i cieplejszą koszulę w przypadku zmiany pogody. Ponieważ pogoda w górach może zmieniać się niezwykle dynamicznie, należy być przygotowanym na różne scenariusze, przechadzając się nawet na zwykłej leśnej ścieżce. W razie nagłego załamania pogody warto mieć w plecaku kurtkę przeciwdeszczową do kompletu. Niezbędne jest nie bardzo słodkie picie na drogę i oprócz zwykłych kanapek jakaś kaloryczna przekąska.

Na ogół daje się przewidzieć ile godzin potrwa planowana wycieczka, więc, jeżeli preferuje się samotne wyprawy, to dobrze jest zawiadomić kogoś bliskiego gdzie i na jak długo się idzie. Naturalnie, w takim przypadku po powrocie trzeba niezwłocznie dać znać, że jest się już z powrotem, aby nie powodować jakiegoś niepokoju. Planując trasę wycieczki, trzeba zawsze zostawić sobie więcej czasu na nieprzewidziane sytuacje i tak rozplanować czas potrzebny na trasę, aby na pewno powrócić z niej za dnia.

Czy ciekawią Cię prezentowane tematy? Jeśli tak, to patrz szczegóły i odnajdź więcej informacji na przedstawiany temat – zapewne będą niesamowicie wciągające.

Zachowując te wszystkie punkty, można już wyruszyć w niskie partie gór, nie zapominając jeszcze o sprawie najważniejszej, którą jest własny rozum.