Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

W jaki sposób troszczyć się o ciało? Informator 30 listopada, 2022

Najlepiej poszukać kosmetyków które mieszczą w sobie substraty pochodzenia naturalnego. W zdrowym ciele zdrowy duch, wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. O należytej kondycji całego ciała najlepiej świadczy nasz wygląd – połyskujące, zdrowe włosy jak też pełna zdrowia skóra. Przedsiębiorstwa produkujące kosmetyki, również te przeznaczone dla osób 40+, bez ustanku zapewniają nas o zbawiennych dla skóry właściwościach kremów jak też balsamów, naturalnie nawilżających włosy komponentach szamponów a także oczyszczającym działaniu peelingów. Czy jednak wszelkie z tych kosmetyków dodatnio wpływają na nasze zdrowie?

kosmetyk

Autor: PortoBay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
O tym można się przekonać tylko wówczas, gdy nauczymy się czytać listy komponentów sytuowane na etykietach – Warto przez chwilę przyjrzeć się niektórym z nich, a gdy coś nas zaniepokoi – poszukać substytutów proponowanych przez wytwórców kosmetyków naturalnych. Na początku zastanówmy się, jakie substancje nadają włosom jak też skórze żywego, pełnego wigoru blasku. Najodpowiedniej, kiedy są to olejki naturalnego pochodzenia. Coraz to więcej kosmetyków powstaje z użyciem „eliksirów młodości”, zatem olejku arganowego jak też olejku Makadamia. Znakomicie, albowiem są to ekologiczne składniki cechujące się korzystnym dla zdrowia działaniem – aktywizują jak też oczyszczają skórę, nawilżają ją naturalnie a także niwelują szkodliwe działanie wolnych rodników. Gorzej, jeżeli kosmetyk składa się głównie z silikonów, jakich użycie jest nadzwyczaj powszechne. Zazwyczaj to właśnie silikony sprawiają, iż tani szampon, nie zawierający żadnych składników odżywczych, przydaje włosom blasku. Jakim sposobem? Silikony zaklejają włosy i skórę, przynosząc złudzenie giętkości, jednakże za to nie przepuszczając żadnych substratów odżywczych.

olejek różany

Autor: Naomi King
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, niektóre silikony są słabo rozpuszczalne w wodzie, czyli trudno je spłukać. Używanie kosmetyków obejmujących owe składniki prowadzi do przesuszenia włosów i do dużego przyspieszenia starzenia się cery. Co robić (? Najpoprawniej poszukać kosmetyków wykorzystujących substancje pochodzenia naturalnego – wzmiankowane już oleje, częstokroć stosuje się również migdałowy, sezamowy jak też olej z pestek moreli), a także wyciąg z aloesu, olejki ze słodkich pomarańczy. Warto sięgnąć po kosmetyki ekologiczne, jakie powstają głównie na bazie takich składników, nie zawierają z kolei żadnych silikonów.