Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

W jaki sposób powinniśmy ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną 8 grudnia, 2022

W obecnych czasach kiedy staramy się o jakąś posadę, musimy spełnić szereg wymogów podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aby mieć realne szanse na zatrudnienie. Procesy rekrutacyjne są coraz bardziej złożone, nie chodzi już tylko o CV czy krótką wymianę zdań. Kandydaci są zwykle oceniani przez kilka niezależnych osób, które przeprowadzają różnego typu testy i na koniec decydują o przyjęciu lub odrzuceniu danej osoby. Ważna jest nie tylko wiedza i doświadczenie, ale także ubiór i ogólna prezentacja samego siebie.

szczegółowe informacje o stylistce

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpienia strój w pracy to kwestia niezmiernie istotna. Nie dziwne zatem, że na rozmowie kwalifikacyjnej przykładowo do banku lub do jakiejkolwiek dużej korporacji rekruterzy zwracają uwagę na to, jak potencjalny przyszły pracownik jest ubrany. To, co na sobie mamy w takiej sytuacji świadczy nie tylko o nas samych, lecz także o naszym szacunku do przyszłego pracodawcy.

Znajdujące się w tym serwisie informacje są według Ciebie zbyt lakoniczne? Jeśli tak, to wejdź na stronę Bielizna xxl, na której przeczytasz pokrewne tematy.

Rzecz jasna nie od dziś wiadomo, iż ludzie w pierwszych kilku minutach znajomości oceniają nas tylko właśnie po wyglądzie. Z tych powodów dobrze jest zadbać o odpowiednią stylizację, jeśli zależy nam na zatrudnieniu.

Nawet jeżeli po tym, jak już otrzymamy wymarzoną pracę, dowiadujemy się, że w firmie nie obowiązuje dress code, zwykle znaczy to, iż po prostu nie funkcjonują konkretne firmowe uniformy. Natomiast podstawowych zasad, nawet jeśli są niepisane w regulaminie firmy, należy przestrzegać. Naturalnie do tego, by umieć się właściwie ubrać do pracy nie są niezbędne szkolenia dress code czy specjalnie zatrudniona stylistka, ale w obecnych czasach ludzie coraz częściej chcą korzystać z tego rodzaju porad (dowiedz się więcej). Tym, co musimy mieć przede wszystkim na uwadze, to kolorystyka tego co nosimy. Neutralne barwy ubrań to takie jak: błękit, granat, czerń, szarość i biel. Dzięki wyborowi takich kolorów będziemy prezentować się profesjonalnie i nikt nie zarzuci nam, że na przykład źle reprezentujemy firmę w której pracujemy.
ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Absolutnie niedopuszczalne są różnego rodzaju stroje letnie, takie jak japonki, krótkie szorty czy bluzki na ramiączkach. Oczywiście w czasie upałów można sobie pozwolić na trochę większą gamę kolorystyczną, trzeba jednakże ciągle mieć na uwadze to, iż należy prezentować się profesjonalnie.

Bez względu na to, czy sami będziemy dobierać swoje stylizacje, czy zdecydujemy się skorzystać z porady stylistki, kluczowym jest żebyśmy sami dobrze czuli się w tym, co ubieramy. Strój musi nie tylko prezentować nas profesjonalnie, lecz także być dla nas wygodnym i praktycznym.