Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

W jaki sposób najlepiej ubierać się na zimę? Jak prezentować się modnie, lecz przy tym czuć się bardzo swobodnie? 28 kwietnia, 2021

Klimat w naszym kraju jest bardzo zmienny, ale jest możliwe by się do tego przyzwyczaić. Występują u nas cztery pory roku, tak powinno być w teorii, gdyż w praktyce coraz bardziej ulega to zmianą i można powiedzieć, iż zaczynają przeważać ciepłe, nawet gorące lata i nieprzewidywalne zimy. W czasie zimowym może być w związku z tym bardzo mroźno, ale także nadspodziewanie ciepło. Jednak, jeżeli chodzi o stan obecny, to częściej jest szansa na bardzo mroźną zimę, do jakiej musimy się przygotować.

kurtka ziomowa

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Czyli nieodzowne okażą się odpowiednie akcesoria, jak ciepłe kurtki i buty zimowe, ale to nie wszystko – przekonaj się. Zima to czas, gdy podstawowa część naszego stroju to okrycia wierzchnie. Takie części garderoby są najczęściej najdroższe, z tego powodu trzeba wybrać coś w dobrej jakości, aby ubranie zimowe wytrzymało parę sezonów. W czasie zimy nie ma jak dobry płaszcz. Dobrze sprawdza się odcień beżu, ponieważ idealnie pasuje do stylizacji swobodnej do ciemnych spodnich jeansowych i dajmy na to białych trampek, ale również do stylizacji formalnych, kiedy wkładamy spodnie w kant koloru granatowego. Na pewno jest dobry do wielu ciemnych, ale dosyć neutralnych kolorów, jak czerń i granat.

Bardzo łatwo zestawić go z resztą stroju, na pewno jest to prostsze niż wybór innej części odzieży, na przykład kurtki puchowe .http://skalnik.pl/odziez-meska-kurtki-zimowe.htmlPasuje często do przeróżnych stylizacji, to znaczy od bardziej luźnych do formalnych kreacji. To rzecz niesamowicie uniwersalna, warto ją mieć w okresie zimniejszym. Sweter wełniany można zestawić na różne sposoby, od czarnych jeansów, aż po formalne spodnie z kantem Trzeba zwrócić uwagę na wielkość i dopasowanie, ponieważ od tego jest zależne, w jaki sposób będziemy ten sweter nosić. Pamiętać też należy o kamizelce puchowej.

Z powodzeniem można zastosować ją jako okrycie wierzchnie podczas cieplejszych, zimowych dni, jak tak potrzebna jest swoboda ruchów, a do tego na dworze nie przebywamy jakoś specjalnie długo. To idealne rozwiązanie, kiedy po mieście przemieszczamy się samochodem, a wychodzimy z niego dosyć rzadko. Dobra również jest kamizelka z wełny, ale częściej w sytuacjach formalnych. Dobra jest z flaneli, jaką możemy założyć pod marynarkę flanelową.