Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

W jaki sposób można się zabrać za samodzielne robienie biżuterii, jakie akcesoria będą potrzebne do tego. 6 lipca, 2021

Samodzielne wykonywanie biżuterii nie będzie aż tak bardzo trudne, jak się na początku może wydawać. Obecnie bez żadnych problemów można kupić nie tylko bardzo dużą ilość gotowych akcesoriów, z jakich wykonuje się biżuterię, lecz również liczne sprzęty, przy pomocy jakich pokusić się można o coś bardziej zaawansowanego.

Inspiracje od Gatty na Sylwestra

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Jeśli ktoś czuje się na siłach, to spróbować nawet może topić srebro i następnie je obrabiać, żeby wykonać jakieś elementy. Jednak nie jest to niezbędne, ponieważ praktycznie wszystko da się obecnie kupić w specjalistycznych sklepach. A znaleźć można w zasadzie wszystko, co niezbędne jest do własnoręcznego wykonywania biżuterii, bowiem liczne hurtownie jubilerskie (zobacz hurtownie jubilerskie) mają ogromnie szeroki wybór asortymentu. Rzecz jasna same akcesoria mogą nie wystarczyć do tego, aby biżuterię zrobić, niezbędne będą jeszcze jakieś narzędzia i sprzęty, oraz rzecz jasna wiedza o tym jak się za to zabrać. Szczęśliwie z tym ostatnim również nie będzie żadnych problemów, gdyż Internet jest pełny najróżniejszych poradników, z których można się wszystkiego dowiedzieć.
Natomiast jeżeli chodzi o narzędzia, to przede wszystkim niezbędne będą różne szczypce, z szerszymi i węższymi końcami, lecz również bardzo przydatne będą także z zagiętą końcówką oraz obcinaczki. Za ich pomocą można wyginać najróżniejsze druciki czy blaszki oraz przycinać je na właściwy Rozmiar. Jeśli ktoś zajmować się będzie chciał wykonywaniem rozmaitych bransoletek czy zawieszek z koralików, to mogą mu się również przydać specjalne igły. Mają one trochę inny kształt niż zwykłe używane w krawiectwie, przede wszystkim są dużo dłuższe i bardziej sztywne. Dzięki temu nawlekanie koralików będzie niezwykle proste i co ważne szybkie.

A można je nawlekać albo na odpowiednie nici, jakie również bez żadnego problemu zakupić można w każdej z jubilerskich hurtowni, jak również na najzwyklejszą żyłkę wędkarską – jak się okazuje ona też bardzo dobrze się sprawdza przy takich pracach. Na zakończenie warto jeszcze wspomnieć o mocnym, który też się przydaje w wielu sytuacjach, chociaż tubkę należy posiadać w swoim przyborniku.