Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

W jaki sposób kupić kurtkę na zimę, która będzie doskonale chronić przed zimnem? Jakie kurtki można polecić? 8 października, 2022

Dobrą i ciepłą kurtkę zawsze warto mieć w swojej garderobie, a już z pewnością jest konieczna, kiedy często przemieszczamy się pieszo w zimowych warunkach. Tym bardziej również dla osób, które codziennie muszą pokonywać spore odległości. Kurtka, jak również właściwe obuwie to podstawa. I to nie patrząc zawsze na warunki pogodowe, jakie mogą okazać się bardzo mylące. W zimę nawet jeżeli świece słońce to nie oznacza, iż jest ciepło, wręcz odwrotnie, a jak źle się ubierzemy, to do tego możemy się przeziębić.

sprawdź więcej

Autor: Barely Noticed Stuttgart
Źródło: http://www.flickr.com
Polecić można na pewno klasyczne modele kurtek typu “parka”. Dobrą rekomendacją powinien być fakt, iż trafiły do cywila z magazynów wojskowych. Jeszcze wcześniej pierwotniejsze wersje mieli Eskimosi. Jak więc widać są to kurki niezwykle wytrzymałe i solidne, wiele firm posiada na stanie, jak kurtki zimowe Columbia. Chociaż współcześnie można spotkać świetne lub gorsze wersje takich kurtek, to trzeba przyznać, iż jest to świetny wybór, o którym z pewnością należy pomyśleć, kiedy będziemy szukać kurtki zimowej.

Standardowe wypełnienie kurtki to puch lub pierze, może być również ich mieszanka. Puch to miękkie oraz drobne ptasie pióra, fragmenty te są niemal trójwymiarowe, co sprawia, iż tworzą wokół siebie barierę izolacyjną z powietrza. Pierze zaś to ptasie pióra wraz z puchem, są cięższe, do tego ich właściwości termoizolacyjne są trochę niższe. Dlatego też lepszy jakościowo jest puch, więc gdy kupujemy kurtkę musimy szukać jego oznaczenie -”down”. Pierze jest oznaczone jako “feathers”.

Jeśli nie znajdziemy takich oznaczeń, a w sklepie nie będą wiedzieć, jaka to kurtka, to prawie możemy być pewni wypełnieniem okaże się pierze. Puch, jak również pierze mogą pochodzić z gęsi lub kaczki.

Zaciekawił Cię ten opis? Przejdź zatem do następnego zagadnienia i czytaj tattoo szczecin dużo o intrygujących Cię zagadnieniach.

Puch gęsi z pewnością ma większe możliwości izolujące, jest jednak trudniej dostępny, a przy tym droższy.

Najczęściej można go spotkać, gdy kupujemy droższą odzież turystyczną. Jednak nic straconego, jeśli chcemy mieć tego typu odzież, to można zakupić ją za atrakcyjną cenę. Tego rodzaju oferty najczęściej występują przy okazji otwarcia jakiegoś outletu. Takim przykładem jest the north face outlet, w jakim możemy odnaleźć doskonałej jakości artykuły za bardzo dobrą cenę – .