Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

W czym może pomóc medycyna estetyczna? W jakiego typu dolegliwościach jest wręcz niezastąpiona? 15 października, 2021

Medycyna estetyczna to możliwość dla sporej grupy ludzi na poprawienie wyglądu, a tym samym na większe poczucia pewności. To niesamowicie popularna dziedzina w medycynie, jaka z dnia na dzień prężniej się rozwija. Wraz z rozwojem krajów więcej pieniędzy zarabiają także ludzie, przez to mają możliwość spróbować przydatnych dla nich zabiegów.

Pośród różnych zabiegów na wspomnienie na pewno zasługuje depilacja.

Poznaj autorski serwis (https://www.dermamed.com.pl/oferta/chirurgia-laserowa) – trzeba wejść w wskazany poniżej link i w nowym artykule możesz poznać ekstra wiadomości na ten ciekawy temat.

Jest właściwie sporo sposobów, żeby pozbyć się niechcianego owłosienia, jednak tylko dwa z nich sprawiają, iż włosy rzeczywiście nie odrastają. To depilacja elektryczna oraz laserowa, jak depilacja laserowa Wrocław.

Depilację laserową zaczęto już stosować około dekady temu, zaś od tamtego czasu skutecznie wypiera depilację elektryczną. Tego typu depilacja jest przede wszystkim o wiele szybsza, daje możliwość pobycia się owłosienia z dużych partii ciała. Laser wytwarza wiązkę światła, jest ona pochłaniana przez ciemniejsze punkty na ciele, czyli włosy. W taki sposób, włosek i cebulka są zniszczone. Taka depilacja (zabiegi) jest szczególnie polecana dla pań o jaśniejszej karnacji i ciemnych włoskach. Takie są zalecenia, ponieważ podczas zabiegu na skórze ciemniejszej lub czarnej występuje ryzyko depigmentacji. Warto jednak dodać, że nowa generacja laserów, jakie są wyposażone w chłodzące głowice ograniczają to ryzyko, dając nowe nadzieje na taką depilację także dla brunetek.

Jeśli mowa o medycynie estetycznej, to trzeba przyznać, że równie popularne jest usuwanie rozstępów. Kiedy już wystąpią na naszej skórze, to szanse na pozbycie się ich przy pomocy kremu czy sposobami farmakologicznymi są mniejsze z dnia na dzień. Kiedy stracą swoją barwę, są wręcz nie do usunięcia bez skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej.

usuwanie rozstępów

Autor: Florent Chretien
Źródło: http://www.flickr.com

Laser kierowany jest na skórę wybiórczo. Tego typu zabieg rozpoczyna się od stworzenia w miejscach, jakie mają zmienioną strukturę równo rozstawionych stref mikrotermalnych.

Później w takie strefy kierowane jest światło laserowe. Przez precyzyjne określenie miejsca, penetruje on tylko te najważniejsze części tkanki podskórnej jak również skóry właściwiej. Dzięki temu nie ma potrzeby się obawiać, że narazimy całą skórę na jego światło. Laser wchodzi całkiem głęboko, jest bardzo skuteczny, do tego zabieg jest bezpieczny, nie ma po nim nieestetycznych uszkodzeń skóry.