Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Używanie nowoczesnych technologii w medycynie estetycznej 4 czerwca, 2022

Laser na stałe wstąpił w każdą sferę naszego istnienia. Medycyna wiedzie prym, jeśli chodzi o używanie nowoczesnych technik. Ślady po operacjach, także trądzikowe są przyczyną wstydu i niepewności. Medycyna estetyczna proponuje laserowe usuwanie blizn trądzikowych.

czysta cera

Autor: Mat. prasowe wapteka.pl (istockphoto.com/)
Źródło: Mat. prasowe wapteka.pl (istockphoto.com/)
Technologia laserowego usuwania szram to nieinwazyjne wyjście, wykorzystujące laser frakcyjny, dzięki czemu możliwe jest szybkie i efektywne usunięcie szramy. Bodźce laserowe rodzą koagulację tkanki bliznowatej i stymulują tworzenie nowej, jędrnej tkanki. Czas wygojenia się skóry jest dość krótki, zagrożenie zakażeń wykluczone, a odczuwany ból jest niewielki, lub nie ma go w ogóle.
Laserowe usuwanie blizn trądzikowych (zobacz) może być wykorzystywane na każdych rodzajach skóry, co wraz z perfekcyjnymi rezultatami czyni ją polecaną metodą likwidowania blizn.
Plastyka pochwy, innymi słowy waginoplastyka , to skorygowanie szerokości waginy. Najczęściej decydują się na nią panie, u których w wyniku porodu doszło do pęknięcia, bądź rozciągnięcia pochwy i krocza. Celem operacji plastycznej pochwy jest poprawienie naprężenia mięśni waginy. Zabieg ten zezwala kobiecie silniej czuć radość płynącą z seksu. Ponieważ plastykę pochwy robi się w znieczuleniu ogólnym, to niezbędne jest, aby pacjentka była całkiem zdrowa. Pełna rekonwalescencja po tym zabiegu trwa około dwa miesiące. W tym czasie powinno się szczególnie troszczyć się o stosowną higienę operowanej okolicy.

usuwanie owłosienia

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Fotodepilacja Warszawa to usuwanie zarostu za pomocą światła. Polega to na selektywnej fototermolizie, w trakcie której występuje konwersja energii światła kierowanego na skórę w energię cieplną i wykorzenianie wybranych komórek odpowiedzialnych za przyrost włosów. Melanina pochłania energię cieplną i prowadzi ją do mieszka włosowego, gdzie odmieniona w ciepło uszkadza mieszki włosa. Pozbawiony tych komórek włos umiera i wypada.
Ilość zabiegów jest zależna od rodzaju skóry, właściwości owłosienia, części ciała poddanej depilacji, płci i wieku, a dodatkowo jego profilu hormonalnego.

Udało nam się zwabić Twoją uwagę tym ciekawym postem? Świetnie. Zatem namawiamy – kliknij odsyłacz (http://rehabilitacje.org/terapia-falami-uderzeniowymi) i przenieś się do nowej strony po detale.

Istnieje wiele przeciwwskazań, o jakich zainteresowany powinien być poinformowany przed zabiegiem.