Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Tatuaże – z jakiego powodu cieszą się dziś tak dużym zainteresowaniem oraz co trzeba wiedzieć zanim podejmie się decyzję o ich wykonaniu? 24 maja, 2022

Ozdabianie ciała jest nie nową modą. Pragnienie pięknego wyglądu towarzyszyło człowiekowi od zarania dziejów, jednakże na przestrzeni wieków zmieniało się jego postrzeganie. Dziś, ogromnym zainteresowaniem cieszą się tatuaże, które są nie tylko ozdobami, ale bardzo często mają też symboliczne znaczenie.

Początkowo, tatuaże (www.13tattoo.pl/) były robione podczas różnego rodzaju obrządków rytualnych. Następnie zostały one spopularyzowane w więzieniach, gdzie wykonywane tatuaże najczęściej wskazywały na zbrodnię, którą dana osoba popełniła. Teraz jednak posiada je dużo więcej osób, a popularne studia tatuażu przeżywają faktyczne oblężenie. Trzeba jednak pamiętać, że zrobienie takiej ozdoby łączy się z wprowadzeniem barwnika pod skórę w sposób stały, więc decyzja powinna być dobrze przemyślana. Rzecz jasna, usuwanie tatuaży (więcej na ) jest możliwe, jednak przeważnie to dość bolesne zabiegi. Współcześnie zaleca się metodę laserową. Wymaganych jest parę sesji, w zależności od wielkości tatuażu oraz ilości jego pigmentu.

Zmywalny tatuaż

Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com

To kwestia indywidualna, ustalana z lekarzem wykonującym zabieg. Na dodatek, usunięcie tatuażu cena też bywa problematyczną przeszkodą. Z tego powodu, zanim wykona się tatuaż, koniecznie należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Podobnie wykonywane jest też usuwanie makijażu permanentnego brwi (więcej na ). Alternatywą może być wykonanie tatuażu biologicznego, który przeważnie utrzymuje się przez krótki okres, na przykład rok, gdyż wykorzystywany barwnik jest wchłaniany przez skórę. Niestety, nie zawsze barwnik jest wchłaniany w całości, w związku z tym mogą pozostać ślady. Należy zaznaczyć, że usunięcie tatuażu jest najprostsze w przypadku barwników ciemnych, czarnych albo granatowych. Tatuaże kolorowe są dużo bardziej kłopotliwe. Największe trudności sprawia głównie tusz o barwie zielonej bądź żółtej.

Tatuaże cechują się obecnie dużą popularnością wśród metod zdobienia ciał. Pełnią funkcje estetyczne, ale często są również ważnym symbolem. Jednak, zanim podejmie się decyzję o ich wykonaniu, koniecznie należy się stosownie zastanowić, gdyż usunięcie tatuażu, zwłaszcza kolorowego, nie jest łatwe i z reguły wiąże się z dość dużym bólem. Opracował
Kategorie: Dbaj o urodę Tagi: ,