Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Tatuaż to projekt na całe życie, co więc w momencie, kiedy chcemy go usunąć? Pojawia się dość duży kłopot 22 czerwca, 2018

Tak się może stać, być może nadejdzie taki dzień, gdy pomyślimy o usunięciu tatuażu. Wykonaliśmy go bardzo dawno temu, jak jeszcze byliśmy młodzi albo na zupełnie innym etapie życia, aktualnie natomiast taki pomysł wydaje nam się głupi, a do tego tatuaż jest – twierdząc delikatnie – brzydki.

Pojawia się więc myśl, by go usunąć raz na zawsze, tak jakby go nie było. Ale jak usunąć, ile kosztuje usunięcie tatuażu? Sprawdź .

Trudno określić, jak wiele to będzie kosztować, bo jest to zależne od rożnych wytycznych, czyli wielkości, jego miejsca, koloru czy metody wykonania. Dosyć szybko i z łatwością jesteśmy w stanie się pozbyć tatuażu płytkiego, czasowego. Jednakowoż usuwania makijażu permanentnego to już inna bajka, ponieważ taki tatuaż w założeniu wykonywany jest na całe życie (więcej na ).Obecnie najbardziej efektywnym sposobem usunięcia tatuażu jest laseroterapia. Realny jest również zabieg chirurgiczny. Inne mniej popularne zabiegi to dermabrazja czyli peeling chemiczny.

Metoda na pajączka

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Co niezwykle ważne, każdy z tatuaży musi być usunięty w odpowiedniej klinice, przez specjalistę. Niektórzy próbująusuwać tatuaż domowymi sposobami. Używają do tego celu chlorku sodu, lecz nie jest do dobry sposób. Gdyż taki zabieg przeprowadzany jest niezbyt profesjonalnie, więc (mezoterapia – przejdź dalej) można być pewnym, iż pozostawi on nieestetyczne blizny. Tak jak powiedzieliśmy wcześniej, zdecydowanie prościej usunąć tatuaż płytki, okresowy. Jeśli natomiast mówimy o tatuaży permanentnym to powinniśmy wiedzieć, iż jest to tatuaż (wejdź) na całe życie, więc to całkowicie inny, trudniejszy przypadek. W przypadku tatuażu okresowego barwnik wprowadzany jest w wierzchnie warstwy skóry, tak więc po pewnym czasie złuszcza się wraz ze skórą.

W sytuacji tatuaży permanentnych, barwnik przenika do głębszych warstw skóry, co sprawia, iż organizm nie może pozbyć się barwnika. Odizolowuje więc go tworząc wokół niego torbiel i pozostawia na skórze na stałe. Problemem być mogą także tatuaże wykonane przez amatorów, bo w przeciwieństwie do fachowych prac, mogą mieć nierównomiernie rozmieszczony barwnik w skórze. Miejmy na uwadze więc, że tatuaż to dość specyficzna ozdoba ciała. Być może to nasza chwilowa zachcianka, więc wtedy korzystniej zdecydować się na tatuaż okresowy. To pewność, że za jakiś czas nie będzie już zdobił naszego ciała, a my być może po jakimś okresie stwierdzimy, że jednak nam go brakuje. Wtedy można zdecydować się na tatuaż permanentny. To lepszy sposób niż działanie pod wpływem emocji, a później szukanie sposobu na usunięcie naszego „dzieła”. Autor