Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Poszukując torebki ze skóry należy uważnie patrzeć, czy sprzedawca nie proponuje przypadkiem syntetyku 4 listopada, 2021

Od wielu lat znane są spory zwolenników oraz przeciwników wytwarzania kurtek oraz galanterii odzieżowej ze skór naturalnych oraz syntetycznych, czyli polarnych skór ekologicznych. Pierwsi przekonują drugich o wyższości takich skór, których zwolennikami pozostają. Na dodatek dość często bywają jednocześnie nieczuli na postulaty, tak naprawdę nawet słuszne, tej drugiej strony.

Kobieta w czerwonej sukience

Autor: Nelson L.
Źródło: http://www.flickr.com
Prawda jest taka, że zarówno skóry ekologiczne jak też naturalne mają dużo walorów jak też minusów. Wszystko jest uzależnione od kontekstu, w którym ocenia się te artykuły.

Niezmiernie nam przyjemnie, że powyższy post wywarł na Tobie przyjemne uczucie. Pragniemy namówić Cię do kolejnej strony – tam można zobaczyć tam (https://www.lamalama.pl/) zajmujące wątki.

Naturalne skóry są komfortowe dla użytkującego, mocne i wygodne. Jednak proces produkcyjny wymaga wielkich nakładów finansowych a także wiąże się z koniecznością uboju zwierząt, a z tym oczywiście bywa różnie. Skóry syntetyczne można obecnie produkować na wielką skalę przy stosunkowo niskim nakładzie środków i do tego dają dużo większe możliwości barwienia i fakturowania ich. Jednak wciąż jest to materiał syntetyczny, który przeważnie szybko się zużywa i dodatkowo niestety nie prezentuje się tak

Blondynka

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com

szlachetnie. Zobacz więcej: przeczytaj więcej.

Do niedawna skóry syntetyczne nazywano zwyczajnie skajem, lecz prawa rynku wymusiły nadawanie takim tekstyliom korzystniej kojarzących się nazw. Nawiasem mówiąc, żeby przyznać rację wytwórcom skór ekologicznych, trzeba podkreślić, że ich jakość i różnorodność znacznie się polepszyły od chwili, w którym pokazały się w obiegu jako tekstylia (pościel bawełniano satynowa) galanteryjne. Lecz chcąc kupić jakikolwiek produkt uszyty z któregokolwiek rodzaju skóry, trzeba być niezwykle drobiazgowym i dokładnym, aby przez przypadek nie rozminąć się z własnymi oczekiwaniami w stosunku do wyglądu produktu. Kliknij tu: listonoszki nowej serii.

Pisząc przy tym dużymi literami wyraz skóra, a mniejszymi pisząc ekologiczna. Wyraz ten jest przy tym wielkim nadużyciem, gdyż z ekologią raczej nie ma wiele wspólnego, za to ma spowodować dobre skojarzenia u klienta. Torebki damskie skórzane kosztują zwykle kilkaset złotych, zatem propozycja parę razy tańsza może wydawać się okazją.