Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Szampony do włosów – jakich używać, aby Twoje włosy były mocne i piękne? 6 stycznia, 2022

Jeśli potrzebujemy, aby nasze włosy były mocne, zdrowe i piękne, to musimy wkładać dużo czasu oraz poświęcenia w ich pielęgnacje. Nie wystarczy umyć włosów typowym szamponem, na domiar tego powinno się używać multum innych pielęgnacyjnych kosmetyków do włosów, takich jak maseczki, odżywki itp.
Najważniejsze jest jednak to, aby używane przez nas kosmetyki były wyśmienite, to znaczy dobrane do rodzaju naszych włosów.

suszarki do włosów

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas ma bowiem inny typ włosów – poniektórzy mogą mieć włosy suche, inni przetłuszczające się, jeszcze inni posiadają włosy łamliwe lub farbowane. Każdy z tych rodzajów włosów żąda wybornej, innej pielęgnacji. Osiągalne na rynku szampony do włósów oddane są do konkretnego typu włosów, tak samo jak inne specyfiki, poszukaj więc w dobrym sklepie z akcesoriami do włosów. Poniektóre mają na celu powiększyć ich objętość, inne wyeliminować łupież, zaś jeszcze inne oddane są do włosów farbowanych oraz mają na celu utrzymanie ładnego, żywego koloru przez dłuższy czas.

Pożądane byłoby zwrócić uwagę na to, jaki mamy rodzaj włosów i dostosować właściwy do nich szampon. Dzięki temu będziemy mogli lepiej dbać o nasze włosy, gdyż stosowanie stosownych kosmetyków (w tym także szamponów do włosów) sprawi, że nasze włosy będą sporo mocniejsze, zdrowsze i bardziej lśniące. Oczywiście szampony, odżywki lub maseczki to jeszcze nie wszystko.

Ta użyteczna witryna (https://nukleomed.pl/badania-diagnostyczne/scyntygrafia-tarczycy-i-131/) jest przyszykowana dla sympatyków opisywanej tematyki. Jeśli wliczasz się do nich, to wejdź na ten link.

Ważne jest również to, jakim sposobem na co dzień obchodzimy się z naszymi włosami. Czy wykorzystujemy prostownicę do prostowania włosów? Czy często wykorzystujemy lokówkę?

Czy suszarka do włosów w czasie ich suszenia nastawiona jest na gorący strumień powietrza? A może szarpiemy włosy w czasie ich czesania? Takie praktyki naturalnie nie pomogą naszym włosom, dlatego pożądane byłoby pamiętać, że właściwa pielęgnacja to jeszcze nie wszystko. Codziennie musimy dbać o swoje włosy, nie „palić” ich lokówką czy też prostownicą, stosować szczotkę z delikatnego włosia, a wtedy niewątpliwie zauważymy wspaniałe efekty.