Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

„Szaffing” a więc okresowy przegląc ciuchów 22 maja, 2020

Kwiecień i maj to okres w którym z reguły czynimy duże, wiosenne porządki. Trzepiemy chodniki, czyścimy okna, dokonujemy przeglądu rynien i dachu. Panowie dokonują koniecznych napraw i wszelakich konserwacji. Również w ogrodzie, na strychu i w piwniczce czynimy duże wiosenne sprzątanie. Jeżeli trzeba malujemy płoty, bramę, lub chociaż dokonujemy przeglądu ich stanu.

Gdy bierzemy się za porządki w szafach, musimy przemyśleć co zrobić z ubraniami jakie się tam znajdują, a są nam już nie potrzebne. Wszystkie te za małe, zbyt duże lub po prostu już nie modne: damskie koszulki polo, spódniczki, półgolfy damskie, swetry, letnie koszulki, sukienki, t-shirty damskie niepotrzebnie zajmują przestrzeń w szafach. Czasami zwyczajnie te ubrania już się nam nie podobają.

Bez wątpienia można by wrzucić je do pojemnika PCK. Ale znam również całkiem inny sposób tak samo ekologiczny ale mniej altruistyczny.

Pewnego popołudnia traf chciał, że w momencie gdy myślałam właśnie w jaki sposób wyzbyć się ciuszków zalegających w mojej szafie – a moja garderoba nie jest z gumy, zalazłam anons o szaffingu w mej okolicy.

Jeżeli omawiana w tym serwisie kwestia jest według Ciebie zajmująca, to dodatkowo sprawdź także pozostałe warte zapoznania się (http://www.sentiell.pl/pol_m_BIZUTERIA_Bizuteria-srebrna-pr-925_Medaliki-157.html) teksty.

Dla nie całkiem wtajemniczonych – szaffing to nieoficjalne spotkanie w damskim gronie, podczas którego zainteresowane mogą się powymieniać tym co im zalega w garderobach. Szaffing to możność „przewietrzenia” szafy, okazja aby zyskać coś unikatowego i oryginalnego.

Jak można się było spodziewać, większość uczestników tej imprezy to panie, jako że w zdecydowanej większości to panie zajmują się domem. W w przyjaznym nastroju przy filiżaneczce kawy lub też herbaty oraz ciasteczkach odbywały się rozmowy biznesowe. Tutaj damskie koszulki polo w wielu odcieniach, tam znów półgolfy damskie, ktoś szukał topów i interesujące modne t-shirty. Poza niewątpliwie rzeczową rolą takie „szaffingowe” wymiany mają też zalety towarzyskie, umożliwiają zawarcia nowych znajomości czy też spotkania się z sąsiadami. Zatem z niecierpliwością czekam następnego.