Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Stare modele butów zyskują nowy i odświeżony wygląd. 6 czerwca, 2022

Istnieje powiedzenie, iż obuwie jest zwierciadłem duszy.
buty nike air max 90

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Od paru sezonów można zauważyć, że producenci obuwa wręcz prześcigają się w tworzeniu nowych trendów.

buty nike air max 90

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
Dzisiaj zajmiemy się trzema spośród wielu innych marek.
Na samym początku popatrzymy na buty nike air max 90. Sam model największego amerykańskiego producenta obuwia posiada swe początki jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Linia air max jest jedną z najbardziej uznanych wśród ludności amerykańskiej, przez wzgląd na wybitną jakość użytych materiałów i pomimo postępu w produkcji, nadal są zszywane przez pracowników. Decyduje to o tym, że każda para air max’ów jest nieco inna, dzięki temu niepowtarzalna. Od początku, aż do roku 2000 model nazywany był air max III, dopiero później w trakcie jego reedycji, otrzymał nową nazwę – air max 90. Szczęśliwie modele najnowsze tej linii wykonywane są z użyciem najnowszych metod. Nadal wykorzystywany jest nubuk lub zamsz, sztuczna wysokiej jakości skóra oraz siatka polietelyenowa, lecz but wykonywany jest w technologii bezszwowej, przy użyciu termozgrzewalnej taśmy. Wszystko to decyduje, iż noszenie butów serii air max jest obecnie częścią kultu. Następną marką jest niemiecki Adidas. Tej firmy chyba nie trzeba przedstawiać? Tak samo jak w przypadku air max’ów, na półki w salonach powróciły buty adidas la trainer . Model ma piękną historię. Cofając się do roku 84-go ubiegłego wieku i Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles swój początek miała akurat najnowsza perełka marki adidas. Sam but różnił się na tle innych sportowych butów
w pełni regulowanym systemem amortyzacji Vario charakteryzującym się wymiennymi kołeczkami wstawionymi w podstawę podeszwy. Buta wykonano podobnie jak model amerykańskiej marki z naturalnego nubuku i nylonu, fragmenty narażone na rozciąganie wykonano z pomocą mocnej syntetycznej siateczki. Poza wykorzystaną technologią kołeczków amortyzacyjnych, buty charakteryzują się tradycyjnym można nawet stwierdzić, iż vintage’owym wyglądem, rzecz jasna starannie odświeżonym. But nie jest masywny, zdecydowanie smuklejszy od air max’ów o sportowej destynacji, z tego powodu wyśmienicie sprawdzi się na korcie tenisowym, albo w trakcie biegania. Ostatnie na naszej liście będą buty męskie timberland, które nieco odbiegają nie tylko wyglądem ale i przeznaczeniem od pozostałych dwóch modeli. Obuwie amerykańskiej marki Timberland zyskały najwięcej zwolenników dzięki linii Premium 6, owych rozpoznawalnych piaskowo-żółtych butów. Buty (link buty do pole dance) tej marki wytwarzane są z wysokogatunkowej skóry cielęcej, dzięki czemu ich cena jest stosunkowo wysoka, ale charakteryzują się one większą wytrzymałością. Oznacza to tyle, iż posłużą nam dłużej, co dla mężczyzny jest najważniejsze.

Łatwo zauważyć, że stare modele wracają do łask, a noszenie ich postrzegane jest jako przejaw poczucia dobrego stylu. Dzięki użyciu najnowocześniejszych technologii stare-nowe modele obuwia cieszą się odświeżonym wyglądem przy jednoczesnym zachowaniu charakterystycznych cech każdego modelu.