Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Stan uzębienia jako czynnik rozsądzających o wyglądzie i zdrowiu 28 kwietnia, 2021

Kondycja zębów jest jednym z istotnych elementów decydujących o wyglądzie, również o zdrowiu całego organizmu. Ażeby uśmiech był ładny, oprócz normalnego dbania o higienę uzębienia i jamy ustnej, co najmniej dwa razy w roku należałoby odwiedzić dentystę.

kosmetyków

Autor: Jan Kraus
Źródło: http://www.flickr.com
Stomatologia zachowawcza zajmuje się profilaktyką próchnicy uzębienia, także leczeniem ubytków o wybielaniu zębów. Zasadnicze czynności w ramach stomatologii zachowawczej są powiązane z oczyszczeniem zębów, także zapełnieniem ubytku plombą. Jednym z częstych przyczyn wizyt w gabinecie stomatologicznym jest wybielanie zębów.

Mężczyzna

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje wiele metod na wybielenie zębów, ale coraz to bardziej popularne staje się używanie laserów, również lamp hybrydowych przekazujących zimne niebieskie światło w połączeniu z żelami wybielającymi. Światło to jest w pełni bezpieczne dla pacjenta i znacznie przyspiesza utlenienie aktywnej żelu wybielającego, umożliwiając uzyskanie optymalnego rezultatu w krótkim okresie . Powinno się jednak mieć na uwadze, że każde plomby, licówki i korony nie zmieniają swojej barwy po wybielaniu, należy więc je zamienić. By dodatkowo zwiększyć skuteczność wybielania lampą, przed zabiegiem powinno się usunąć kamień nazębny i wyczyścić uzębienie w celu pozbycia się zgromadzonego kamienia i osadu na zębach.
Wybielanie zębów lampą trwa około godziny i nie jest potrzebne użycie żadnego typu znieczulenia.

Przed zabiegiem wybielania zębów lampą, dziąsła i usta ochrania się i zabezpiecza przed działaniem lampy.

Będzie nam miło, jeżeli poświęcił kilka Twoich minut i przeglądnął kolejny post na ten temat. Pod poniższym linkiem czeka na Ciebie interesujący wpis (http://englander.com.pl/medycyna-estetyczna-wroclaw/mezoterapia-wroclaw/).

Dokładne wybielenie jest wykonalne jedynie przez kompetentnego lekarza dentystę.