Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Stań przed światem prezentując i czując się doskonale 18 lipca, 2021

Według badania, o którym donosił „The Daily Mail”, przeciętna kobieta wyraża swe niezadowolenie z wyglądu zazwyczaj 36 razy dziennie. W dzisiejszych czasach, gdy mamy pod ręką skuteczne środki poprawiające nasze niedoskonałości, chcemy z nich korzystać. Które zabiegi Polki wykonują najczęściej?

kosmetyczka

Autor: Laura D’Alessandro
Źródło: http://www.flickr.com
Bezustannie zabiegiem numer jeden, wykonywanym przez panie jest powiększanie piersi, zarówno metodami mniej inwazyjnymi, jak i operacyjnymi. Krągły, jędrny biust to niewątpliwie jeden z ważniejszych atrybutów kobiecości, toteż ogromna popularność operacji korygujących wielkość i kształt piersi wcale nas nie dziwi.

Mimo iż lifting twarzy Kraków wydaje się być posunięciem dosyć radykalnym, wciąż jest niezwykle popularny.

Zaintrygował Cię tego typu artykuł? Jeśli tak, to w tym miejscu też jest opublikowana świeża wiadomość (www.europejska-dermo.pl/pl_PL/), która z pewnością Ci się spodoba.

Jest to chirurgiczna metoda odmładzania twarzy i szyi. Podczas zabiegu, skóra zostaje napięta, wygładzona przez co pacjentki odzyskują młodzieńczy profil. I choć nie obejdzie się bez blizn, są one dyskretnie ukryte w owłosionej skórze głowy lub zasłonięte przez ucho. Nieinwazyjnie i bez bólu? Oczywiście. Medycyna estetyczna proponuje szereg zabiegów upiększających, odbywających się bez cięć czy szwów. Wygładzanie rysów twarzy tzw. botoksem, wypełniacze w postaci kwasu hialuronowego czy peelingi chemiczne to warte swej ceny inwestycje w lepsze samopoczucie. Bezinwazyjnym zabiegiem jest również często przeprowadzana epilacja.

depilacja

Autor: Elite
Źródło: Elite
Depilację można przeprowadzić samodzielnie w domu, lecz efekt gładkiej skóry nie utrzymuje się długo – bywa, że już następnego dnia nasza skóra przypomina w dotyku papier ścierny. Metoda epilacji laserowej ma taką przewagę, iż na zawsze usuwa zbędne owłosienie występujące na ciele. Poddanie się zabiegowi depilacji, nie tylko pozwoli zapomnieć o codziennej, uciążliwej depilacji, ale polepszy wygląd naszej skóry, zapewni odpowiednią higienę ciała, oraz zdecydowanie doda nam pewności siebie.

W dobie kultu gładkiego ciała, nadmierne owłosienie na kobiecym ciele stanowi problem kosmetyczny. Bywa, że wynika on z urody kobiety, czasem jest przejawem zaburzeń hormonalnych. Tymczasem w obu tych sytuacjach nie jesteśmy skazane na życie z tą wstydliwą przypadłością.