Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Sposoby na zwalczanie cellulitu 2 grudnia, 2022

Wraz z coraz cieplejszymi dniami na ulicach zaczynają pojawiać się kobiety w ubraniach odsłaniających coraz więcej. Wiele kobiet ma jednak z tym duży problem. Jak pokazują badania, niemalże co druga kobieta boryka się z cellulitem, czyli z nadmiarem tłuszczu, jaki wygląda bardzo nieestetycznie.

Nierzadko cellulit sprawia, że kobieta wstydzi się wyjść nie tylko w krótkich spodniach czy spódnicy, ale wręcz w ogóle unika pokazywania swoich ud i brzucha, ponieważ są to rejony najbardziej podatne na pojawienie się popularnej pomarańczowej skórki.

Jak można usunąć cellulit? Zazwyczaj kobiety zakupują konkretne balsamy udostępniane niemalże w każdej drogerii. Są to różnego typu kremy wzbogacone między innymi o ekstrakty z zielonej herbaty czy kawy, umożliwiające ujędrnianie skóry i równocześnie modelowanie sylwetki Warszawa. Tego rodzaju preparaty są dosyć tanie i ogólnodostępne, zatem nie dziwi, że kobiety z chęcią je kupują. Badania potwierdzają ich pozytywny wpływ, jednakże w niektórych przypadkach może się okazać, że najbardziej intensywnie działający balsam nie pomoże w rozwiązaniu poważnego cellulitu.

skóra - wyobrażenie

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Niekiedy takie kremy są również nie polecane z powodów zdrowotnych, przykładowo w sytuacji, gdy kobieta ma kłopoty z krążeniem.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten wątek, z pewnością zda się tu bieżąca treść (http://www.studioessenza.pl/zabiegi-na-twarz). Zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny, tam zgłębisz swe obeznanie.

W dodatku, należy przyznać, że ujędrnianie skóry wykorzystując balsamy jest dość pracochłonne i wymaga determinacji. Alternatywą dla osób, które nie mają cierpliwości do stosowania takich preparatów jest zabieg na cellulit. Jest to na pewno szybsza metoda walki z pomarańczową skórką i bardziej widoczna. Wymaga jednocześnie większego wkładu pieniężnego.

Taki zabieg na cellulit powinien być przeprowadzany przez należycie przeszkolone osoby i polega na działaniu na skórę laserami, ultradźwiękami jak również rozmaitego typu masażami.

wizerunek - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju zabiegi są polecane w pierwszej kolejności osobom, które mają wyraźnie zaawansowany cellulit i jest to dla nich jedyna metoda pozbycia się tego problemu.

Modelowanie sylwetki Warszawa można przeprowadzić również z udziałem systematycznych ćwiczeń, niemniej podobnie jak stosowanie kremów antycellulitowych jest to dosyć żmudne i czasochłonne, więc potrzeba na to o wiele więcej czasu i zaangażowania. Więcej na stronie .