Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Słodkości czyli coś, co kochają wszyscy 1 lipca, 2021

Trudno znaleźć kogoś, kto nie lubi słodkości – niemalże każdy człowiek ma jakieś swoje ulubione czekolady, batoniki, cukierki oraz wiele innych. Zwłaszcza najmłodsi kochają słodkości; po części wynika to stąd, iż dzieci mają o wiele więcej kubków smakowych które odpowiedzialne są za odczuwanie słodkich smaków. Jednakże można odnieść wrażenie, że również spora ilość dorosłych nie jest ich pozbawiona. Słodkie przekąski są przez nas często kupowane na podwieczorek albo też na drugie śniadanie.

saletra potasowa

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
W Polsce, tak samo, jak w wielu krajach Europy, działają tacy sami producenci jeżeli rozchodzi się o słodycze.

Czyżby komentarze z www były na tyle ciekawe, że masz chęć stworzyć własny? Nakłaniamy Cię do tego. Będzie to dla nas wielka radość.

Dlatego w gruncie rzeczy regały w naszych marketach mają niemalże taką samą zawartość. Każdy z nas za, czy to z reklamówek w telewizji czy półek w sklepach takie marki, jak Ferrero – producenta na przykład Nutelli czy też bardzo popularnego Rafaello, Haribo – który najbardziej zasłyną z wytwarzania owocowych żelowych misiów albo i markę Prince Polo, jaka oferuje pyszne wafle oblane czekoladą w wielu typach a także smakach – . To tylko wybrane przykłady marek, które na pewno kojarzy każda osoba, która z radością robi sobie słodką przerwę z ulubionymi słodyczami.

Gdy stwierdzisz, że ten artykuł jest fascynujący, kliknij na odsyłacz do źródła (https://www.jagna.pl/esotiq-m-138.html), który posiada fascynujące informacje na opisywany temat – będą one z pewnością interesujące.

Opisany tu konsensus, iż praktycznie wszędzie można kupić nasze ukochane słodycze ma i dobre i złe strony: z jednej praliny Ferrero, żelki owocowe Haribo czy też wafelki Prince Polo są szeroko dostępne, z drugiej – zapominamy o naszych regionalnych przysmakach.

Pomimo iż w tak lubianych przez wszystkich słodkościach znaleźć można sporo szkodliwych substancji, można mieć absolutną pewność, iż nigdy nie znajdziemy w nich niezwykle trującego związku chemicznego, jakim jest saletra potasowa. Cóż to jest? To znany od wielu lat związek chemiczny, który na szerokie zastosowanie szczególnie w branży paliwowej, wytwarzaniu wędlin, oraz rolnictwie. Saletra potasowa to właściwie azotyn potasu – saletra to jedynie nazwa zwyczajowa. Substancja ta to niezwykle silny utleniacz, dlatego stosuje się go w działaniach wiążących się z wytwarzaniem czarnego prochu. W wędliniarstwie sprawdza się on jako konserwant, a wymieszany z cukrem pudrem jest podstawowym składnikiem paliwa we własnoręcznie wykonywanych materiałach pirotechnicznych – sporo więcej zobaczysz na tej stronie.