Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Śliski temat: męska biżuteria 29 listopada, 2022

Przede mną nieco trudny temat – biżuteria dla mężczyzn. Zagadnienie pełne raf i mielizn. Wielu panów po zobaczeniu podobnego zestawu słów popaść by mogło jeżeli nie w przerażenie (wszakże prawdziwy mężczyzna nie boi się niczego) to przynajmniej w zakłopotanie. Ci z nich którzy mają pociąg do filozofowania być może zamyśliliby się nad kondycją dzisiejszego mężczyzny a wręcz nad zamianą ról społecznych która bezsprzecznie ma miejsce w naszym społeczeństwie.

facet

Autor: ozan şenol
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od najmniej kontrowersyjnego tematu dotyczącego biżuterii dla mężczyzn, mianowicie spinek do mankietów. Kojarzą się nam one najczęściej z nobliwymi panami strojnymi w garnitur, może nawet z pradziadkami. Małe te gadżety wykonane często są z metalu – bardzo często szlachetnego. Mogą być złote, srebrne lub powlekane mogą one być cienką warstewką polerowanego niklu. Istnieje opcja wygrawerowania na w/w spinkach wybranego motywu: począwszy od herbu miasta czy szkoły po imię wybranki serca.

sygnet

Autor: Steve
Źródło: http://www.flickr.com

Nieco odważniejsi mężczyźni (albo nowocześniejsi) mogą poeksperymentować z wisiorkami dla mężczyzn albo też kolczykami dla mężczyzn. Tutaj – całkiem podobnie jak w przypadku biżuterii damskiej – istnieje wiele wzorów takich gadżetów, inaczej jednak niż w przypadku pań iż powyższe akcesoria są dość ryzykownym akcentem. Dzieje się tak ponieważ panom w kwestii mody zdecydowanie mniej wypada, dlatego dużo łatwiej chcąc być oryginalnym otrzeć się o śmieszność. Zalecam zatem w temacie wisiorków dla mężczyzn dużą dozę ostrożności. Na temat również tu: biżuteria dla faceta.

Najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest tabliczka określająca grupę krwi właściciela, z kolei najniebezpieczniejsze mogą stać się kolczyki dla mężczyzn (tutaj więcej na temat: wisiorek dla mężczyzn). Kupno tego typu drobiazgów porównać można by było do chodzenia po terenie pełnym min. Już sama idea – jeżeli się nie jest żeglarzem marzącym o byciu korsarzem – jest prawe jak taniec na wulkanie. Niby ciepło a jednak jest coś nie w porządku. Czasem warto poradzić się wizażysty w tym nieco grząskim temacie.