Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Skarpety jako część ubioru, bez którego nie da się żyć. 12 maja, 2022

Jeżeli rozpoczynamy mówić o ubiorze, mamy na myśli nie tylko krótkie spodnie, spódnicę czy podkoszulek, ale też bieliznę. Jest ona bazą od której rozpoczynamy codzienny ceremoniał ubierania się. Dbamy o to by była świeża i ładna z racji komfortu oraz schludności indywidualnej. Mówiąc o bieliźnie, na usta podsuwa się odpowiedź, iż chodzi o skarpetki.

Skarpetki

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
Są nieodłączną częścią garderoby każdego człowieka. Tworzywo, z jakiego są wykonane zależy w szczególności od ich przeznaczenia.

Zaprezentowane przez nas treści zaciekawiły Cię tak bardzo, że masz ochotę na więcej. Zapraszamy więc do świeżej witryny – po prostu kliknij hiperłącze (http://suknie-slubne.warszawa.pl/tradycyjna-biala-suknia-slubna-czy-oryginalna-kolorowa-sukienka-slubna-co-wybrac/).

Skarpety damskie, męskie i dziecięce tworzone są w czterech długościach: wybitnie długie, w inny sposób nazywane zakolanówkami, długie tzw. podkolanówki, tradycyjne, które wystają ok. 8 cm nad kostkę, oraz stopki, które dochodzą do połowy kostki.

Mają wiele rozmiarów, rodzajów kolorystycznych, tak, że każdy znajdzie coś dla siebie. Podobnie skarpety damskie unipex, męskie jak i dziecięce robione są przede wszystkim z bawełny z dodatkami: lycry, czy nylonu. Obszernie pojęte skarpety sportowe w różnych rozmiarach w inny sposób zwane specjalizowanymi, są idealnym wyborem przy uprawianiu jakiejkolwiek dyscypliny.

Do ich produkcji, z wyjątkiem dodatków jakie stosuje się w zwyczajnych skarpetach , wykorzystuje się tzw. włókna techniczne – coolmax, których obowiązkiem jest polepszyć właściwości termiczne, antybakteryjne, antyzapachowe oraz antygrzybiczne. W swojej strukturze skarpety sportowe mają szczególne zgrubienia, w miejscach, w których zazwyczaj dochodzi do przetarć, za pomocą których odprowadzanie wody czy nadmiaru ciepła zostałoznacznie ułatwione.

Innymmodelem tej formy bielizny są skarpety z bambusa. Warto jednaksprawdzać co kupujemy, albowiem często zdarza się że w miejsce włóka bambusowego mamy wiskozę wyprodukowaną z omawianego włókna. Posiadają one ciąg walorów: są przyjemne dla stóp, chronią przed poceniem, neutralizują przykry zapach, są szybkoschnące. Jedyną skazą jaką posiadają skarpety z bambusa to niedługa żywotność: zaplanowane są na maksymalnie 50 prań.

skarpetki tworzą warstwę odzienia chroniącą nogi przed zimnem, otarciami a także separują je od obuwia. Są fundamentalnym detalem ubioru na jakąkolwiek porę roku. Wskazane jest aby przy doborze ich analizować skład, będziemy mielipewność, że kupujemysprawdzony wyrób.