Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Rany podczas wieczornego golenia – jak sobie z nimi poradzić? 14 kwietnia, 2022

Zacięcia przy goleniu bolą każdego mężczyznę. Z drugiej strony jest to zupełnie wytłumaczalny i rozumiany powód, przez który skóra twarzy goi się minimum kilka dni. Dzięki używaniu firmowych żeli po goleniu, bogatych w substancje szybko-gojące, proces ten można skrócić bardzo zdecydowanie.

Golenie „firmówkami” przyspieszy gojenie
Umiejętności w czasie golenia są niewątpliwie podstawowym wyznacznikiem powodzenia i ostatecznego rezultatu tej czynności. Bez właściwej wprawy, znajomości własnego zarostu nie pomoże nawet najlepsza maszynka, komplet akcesoriów dedykowany od firmy dr Harris czy Baxter of California, czy ciągłe balsamowanie twarzy (Baxter of California – kremy). Zbagatelizowanie wrażliwej skóry twarzy, nieodpowiedni kąt przy stawianiu maszynki powodują niemal w stu procentach urazy. Tego typu postępowanie zawsze kończy się krwią przed lustrem.

kosmetyki do golenia

Autor: András Bögöly
Źródło: http://www.flickr.com

Dojrzali mężczyźni, którzy nie śpieszą się z goleniem, mogą jednakże potwierdzić inną zależność – jeżeli w przypadku słabszej żyletki nie ogoliliby się odpowiednio, lepszą „pięcioostrzówką” praktycznie nie muszą się poprawiać. Kremy po goleniu dadzą skórze męskiej twarzy wilgotność, gwarantują poza tym szybsze gojenie się po ewentualnych zacięciach. Do wytamowania ran służy także ałun, dostępny choćby jako dezodorant w sztyfcie. Jego funkcje nie ograniczają się wyłącznie do goleniowej kwarantanny – ałun jest także idealnym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z organizmu (ałun – sprawdź). Stąd też stosowany w praktycznym opakowaniu w formie sztyftu, posłuży panom przez nawet rok.

Ostrożności nigdy za wiele
Pośpiech każdego dnia sprawi, iż na wiele czynności, również golenie, nie mamy czasu.

Poznaj dobre www. Tam znajdują się wyłącznie najlepsze rzeczy. Jeżeli będziesz miał jakieś pytania, to z przyjemnością służymy pomocą.

Często w najlepszym przypadku możemy na nie poświęcić kilka minut. Wtedy łatwo o zacięcie się, które jest spowodowane naszą nieuwagą oraz zbytnim pośpiechem.

maszynka do golenia
Warto wówczas zastanowić się nad czynnością, której widocznie poświęcamy za mało czasu. Zgolenie włosów na twarzy to nie jest kwestia jednego szybkiego ruchu pędzelka oraz żyletki, a wielu panów niestety właśnie w ten sposób wykonuje tę czynność. Zanim postawią na droższe kosmetyki niech wdrożą prostą radę – niczym kierowcy na drodze – do serca. Spowolnienie golenia, wydłużenie ruchów oraz poprawki (golenie z i pod włos) z całą pewnością przyczynią się do zmniejszenia zacięć i bólu, którzy odczuwamy.