Czy bursztyn istotnie ma przymioty uzdrawiające? Naturalna medycyna dawno doceniła lecznicze własności kamienia nazywanego kiedyś złotem Północy.

Źródło: CALZEDONIA
Zaleca zatem nalewkę bursztynową, noszenie bransoletki z bursztynu bądź stosowanie kosmetyków z niego wyprodukowanych. Jantar wspiera kurację reumatyzmu oraz astmy, obniża ciśnienie oraz przyspiesza gojenie ran.

Źródło: http://www.flickr.com
Określenie bursztyn pochodzi z języka niemieckiego. Boernstein to palący się kamień. Słowianie mienili go jantarem. Od stuleci fascynował tym, że przypalany emitował intensywny zapach, łatwo się rozkruszał, był ciepły w dotyku oraz, jak żaden kamień, można go było naelektryzować. W dawnej medycynie zalecano, by sproszkowany jantar kłaść pod piernaty, albowiem leczył niespanie. Mieszanki z niego przyśpieszały rzekomo gojenie ran oraz koiły nerwy. Wedle Encyklopedii Brytyjskiej, bursztyn jest to jeden z lepszych farmaceutyków na niedomagania reumatyczne jak też astmatyczne. Bursztyn w dalszym ciągu stanowi tajemnicę dla badaczy, acz wiele mówią o jego niezwyczajnej, energetycznej właściwości. Mimo mnogich badań nie zdefiniowano jednak, na czym ona dokładnie polega. Specjaliści od medycyny naturalnej uważają np., że każdego z nas okrywa pole elektromagnetyczne. W skutek napięcia czy choroby pojawia się w nim nadwyżka dodatnich ładunków.
Tymczasem nasze ciało funkcjonuje prawidłowo, gdy pomiędzy ładunkami ujemnymi oraz dodatnimi istnieje równowaga. To właśnie dzięki bursztynowi, który wytwarza przyjazne ludziom ładunki ujemne, możemy ją odzyskać. Zyskownie na zdrowie oddziaływa jednak bursztyn nieszlifowany.