Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

przygotować się na wyjazd w góry? O czym koniecznie należy pamiętać? 3 maja, 2022

Wycieczka w góry jest niezwykle miłym sposobem zagospodarowania wolnego czasu, szczególnie, że zyskuje na tym nasze samopoczucie oraz zdrowie. Wspaniałe widoki, przyroda, ruch na świeżym powietrzu oraz pozytywna atmosfera wyprawy, to wszystko sprawia, że tego typu wyjazd ma zbawienny wpływ na to jak się czujemy. Mimo tych wszystkich zalet trzeba pamiętać, iż w górach może być niebezpiecznie. Czekają tam nieoczekiwane zmiany aury pogodowej oraz temperatury, pogorszona widoczność, jak również zmęczenie.

wycieczka w góry

Autor: wisley
Źródło: http://www.flickr.com
To może stać się przyczyną wypadków, a także groźnych wydarzeń na szlaku. Nie zapominajmy w związku z tym o właściwym przygotowaniu przed taką wyprawą. Przede wszystkim musimy odpowiednio zaplanować trasę. To właściwie najważniejsza sprawa, by mieć informacje o trasie, którą chcielibyśmy przejść. Inaczej będziemy się przygotować, gdy wybieramy się na spacer jedną z górskich dolin, w takiej sytuacji bez problemu możemy w każdej chwili wrócić, inaczej natomiast, kiedy idziemy w dalszą drogę, na szczyt górski, a z tego miejsca powrót może zabrać nam kilka godzin. Trzeba wiedzieć o tym, ile mamy czasu na chodzenie po górach.

To jest zależne od pory roku, normalną rzeczą jest, że w lecie można chodzić dłuższy czas bez strachu o zbyt duże wychłodzenie organizmu (kiedy się zgubimy), zimą zaś musimy bardziej uważać. Kolejną, istotną kwestią jest dobranie obuwia oraz ubioru. Chociaż wiele osób chodzi po górach w sandałach, to niestety trzeba wiedzieć, iż jest to dość głupi pomysł. A wracanie z gór ze zwichniętą nogą z pewnością nie jest niczym miłym, tak zaś często kończą się wyprawy w sandałach. Buty powinny być wysokie, które dobrze ochraniają kostkę przed wyginaniem. Powinny być na mocnej podeszwie, a do tego dobrze jak są nieprzemakalne. Na pewno nie są wygodne jak trampki, lecz ważne, że zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo naszym stopom.

Dobrze jest zaopatrywać się w tego typu buty w sprawdzonych sklepach, jak The North Face sklep internetowy. Co istotne, nowe buty powinno się rozchodzić wcześniej, gdyż wyjście w góry w całkiem nowych butach może skończyć się odciskami i otarciami, natomiast później, jak już znajdziemy się w górach, niewiele możemy na to poradzić.