Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Problem ze znalezieniem efektywnego sposobu na pozbycie się zarostu 13 maja, 2022

Golenie to jedna z codziennych czynności wykonywanych przez większość mężczyzn. Choć jest ona zwykle wykonywana rutynowo i nie wywołuje większych kłopotów, to jednak w niektórych sytuacjach mogą pojawić się problemy ze skutecznym usuwaniem niepożądanego zarostu.Problem pojawia się, kiedy mężczyzna ma dość twardy zarost, jaki trudno usunąć z udziałem typowych maszynek do golenia.

skóra - rzut

Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com
skóra - rzut

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Pewnym rozwiązaniem pod tym względem jest z pewnością brzytwa na żyletki, czyli zupełnie inny rodzaj golenia. Typowa brzytwa jest obecnie rzadziej wykorzystywana do usuwania zarostu, z kolei brzytwa na żyletki jest z reguły kupowana przez mężczyzn, którzy mają spore problemy ze skutecznym ogoleniem się za pomocą jednorazowych maszynek do golenia .

skóra - perspektywa

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele problemów pojawia się również, gdy golenie nie jest przeprowadzane we właściwym kierunku. Nasza skóra (https://dermamed.com.pl/oferta/laserowe-usuwanie-przebarwien) ma bowiem własne upodobania i operowanie brzytwą na żyletki lub maszynką w złym kierunku może prowadzić do przykrych powikłań. Do jednych z nich zaliczamy wrastający zarost, który może być wyjątkowo bolesny ).

Co więcej, najczęściej wrastający zarost jest także nieestetyczny, dlatego jest on dla każdego niepożądanym efektem golenia. Oprócz nieadekwatnej techniki golenia wrastający zarost powstaje również wówczas, gdy osoba stosuje niewłaściwe narzędzie do usuwania zarostu. Dlatego też brzytwa na żyletki, chociaż mogłaby się wydawać jest dosyć archaicznym i mało komfortowym narzędziem, jest również często wybierana przez mężczyzn.

W drogeriach możemy natomiast znaleźć naprawdę wiele produktów, które mogą złagodzić efekty golenia. Do jednych z nich należy popularna woda kolońska , która dla wielu mężczyzn stanowi w zasadzie rodzaj perfum. Woda kolońska obecnie straciła nieco na znaczeniu, gdyż na rynku jest faktycznie bogata oferta rozmaitych kosmetyków przed i po goleniu. Dostępne są także w sprzedaży kosmetyki, jakich zadaniem jest zapobieganie wrastającemu zarostowi.

Szeroki wybór, jeżeli chodzi o kosmetyki do golenia sprawia, że nierzadko mężczyźni mają kłopot z wybraniem najlepszych preparatów. Wiele zależy także od rodzaju skóry oraz między innymi od genów.

Kategorie: Dbaj o urodę Tagi: , , , ,