Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Perły, czyli ozdoby dla każdej pani! 4 sierpnia, 2022

Mało jest kobiet, które niechętnie wkładają biżuterię. Zazwyczaj uwielbiają one takiego typu drobiazgi. Największym powodzeniem od wielu lat cieszy się biżuteria z pereł.

perły w naczyniu

Autor: Carodean Road Designs
Źródło: http://www.flickr.com
Idealnym uzupełnieniem niemalże każdej kreacji jest właściwie dopasowana biżuteria. Ma ona o wiele większe znaczenie niż może się wydawać. Czasami może się ona przyczynić do tego, że prezentujemy się niekorzystnie – nie każdemu pasuje dany rodzaj biżuterii, nie do każdej stylizacji można nosić wszystko. Trzeba zapamiętać, iż wisiorki, pierścionki czy też kolczyki to generalnie taki sam element stylizacji, jak spodnie czy koszula. Dlatego nie można przesadzić: jeśli zdecydowaliśmy się na ubranie wzorzystej bluzki, nie możemy do niej założyć ogromnego wisiora – w takim wypadku pozostałe dodatki muszą być skromniejsze. Idealnie sprawdzi się tu cienki łańcuszek lub niewielkie kolczyki z wkrętkami oraz naszyjnik z pereł (ile kosztuje naszyjnik z pereł). Ten ostatni doda uroku każdej stylizacji. Na początku zakładano go jedynie na wielkie okazje, do balowej sukni, na rauty, spotkania towarzyskie, w których brała udział wyłącznie śmietanka towarzyska. Obecnie zauważalny jest trend zgoła przeciwny. Według jego zasad naszyjnik z pereł da się nosić niemalże do wszystkiego – zwyczajnych prostych sukienek, spodni oraz stylizacji całkowicie nieeleganckich. Może to wydać się nieco uwłaczające dla tak szlachetnego kruszcu, ale ma to swoje dobre strony: poprzez to możemy cieszyć się perłami znacznie częściej.

Biżuteria zawierająca w sobie perły nieprzerwanie od wielu lat cieszy się ogromnym uznaniem pośród pań w każdym wieku. Większość z nich posiada w swojej toaletce minimum jeden wisiorek z perłami albo kolczyki. Perły pasują praktycznie każdej przedstawicielce płci pięknej. Są jednocześnie eleganckie i proste. Sprawdzą się i podczas wieczoru z koleżankami, zmysłowej randki czy też balu karnawałowego. Są uniwersalne, dzięki czemu tak popularne. Ostatnio prawdziwą furorę robią czarne perły . Dzięki nim osoby które można określić jako oryginalne mogą również zacząć nosić perły, które dotąd unikały jako zbytnio wszędobylskie. Da się zakupić wszelkie rodzaje biżuterii dokładnie z tymi czarnymi cudami. Czarne perły nie są aż tak uniwersalne, lecz właśnie na tym polega ich charakter.