Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Parę sprawdzonych porad na temat codziennym pielęgnowaniu paznokci u rąk i nóg. 12 grudnia, 2022

Na paznokciach doskonale widać najróżniejsze kłopoty z organizmem, a także nieodpowiednie odżywianie. Stają się one wtedy łamliwe, zaczynają się rozdwajać, a na powierzchni widoczne są plamy i przebarwienia.

Część z tych problemów wynikać będzie z nieodpowiedniej diety, głównie niedoborów pewnych minerałów i witamin. W takiej sytuacji należy zadbać o to, aby te składniki systematycznie dostarczać, niekiedy będzie konieczne wspomożenie się specjalnymi suplementami. Duże znaczenie dla jakości paznokci mają też rozmaite środki, z którymi się one stykają, przede wszystkim kosmetyki i preparaty czyszczące. Jeśli używa się ich częściej, zwłaszcza bez rękawiczek ochronnych, to warto się dowiedzieć, jak regenerować paznokcie, i systematycznie stosować wskazane techniki.
kobieta w koszulce nocnej na łóżku

Autor: Danni Angel
Źródło: http://www.flickr.com
Dość częstym problemem, jaki spotyka wiele osób, jest grzybica paznokci u rąk oraz nóg. Grzyby atakujące paznokcie studio paznokci piaseczno obecne są w wielu różnych miejscach, między innymi tam, gdzie jest wilgotno. W szczególności łatwo można się nimi zarazić w saunach, basenach czy łazienkach różnych klubów, a niestety walka z nimi zapewne będzie długa i kłopotliwa. Jeśli dostrzeże się jakieś przebarwienia albo plamki, to niestety może to być grzybica paznokci u nóg . W takiej sytuacji bezwzględnie trzeba się wybrać do dermatologa, bowiem ta choroba nie przechodzi sama, tylko niezbędne będzie odpowiednie leczenie.

Niestety pamiętać należy o tym, że grzybicy nie da się wyleczyć w kilka dni, ale będzie to trwało dużo dłużej, dlatego też trzeba się przy tym uzbroić w cierpliwość.