Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Panaceum na wszystkie zdrowotne uszczerbki 16 września, 2021

Współczesna medycyna jest zaawansowana jak nigdy w przeszłości. Znaczniejsza skuteczność w walce z nowotworami, lepsze możliwości w chirurgi estetycznej oraz transplantologii, odkrycia w okulistyce i pediatrii. Dużo istniejących teraz chorób da się wyleczyć lub chociaż złagodzić symptomy za pomocą lekarstw. Istnieją również dolegliwości niezupełnie groźne, ale bardzo przykre, bez problemu leczone obecnie, jak np. operacja zeza u dzieci czy chirurgiczne usuwanie blizn i tatuaży.

tatuaże

Autor: tara hunt
Źródło: http://www.flickr.com
Usuwanie tatuaży

Niejednokrotnie zauważa się u osób dorosłych, że żałują oni swoich decyzji z przeszłości, które okazały się nieodwracalne. Do tegorodzaju problemów należą tatuaże sporządzone w okresie nastoletnim, a niechciane w obecnym życiu.kliknij w źródło urządzenia kosmetyczne urządzenia kosmetyczneMożna zawsze zasłonić jeden tatuaż drugim, lecz nie jest to opcja wystarczająca dla osób nie życzących sobie mieć trwałych ozdób na swej ciele. Im z pomocą nadchodzi profesjonalny chirurg – (operacja przepukliny kręgosłupa) plastyczny, posiadający odpowiedni laser, wymazujący różnego typu tusze umieszczone podskórnie. Jest to proces drogi oraz bolesny, ale na pewno efekt jest tego wart.Korekcja wzroku

Jeszcze z młodości pewnie pamiętamy chwile, kiedy koleżanki ze znacznymi ułomnościami twarzy były wyszydzane przez wszystkich. Obecnie, na całe szczęście medycyna jest na tyle zaawansowana, że przychodzi z pomocą również takim pacjentom. Dzięki laserowym zabiegom gałki ocznej, optyk jest w stanie usunąć jaskrę, polepszyć wzrok, a nawet korekcja zeza jest mu nie obca. Osoby ze znacznymi wadami wzrokowymi mają okazję na zwyczajne życie bez okularów i soczewek korygujących. Zabiegi tego rodzaju są często refundowane, jak na przykład operacja zeza u dzieci, czy pozbycie się bardzo sporej wady wzroku, uniemożliwiającej egzystencję.

wizyta u lekarza

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Transplantologia

Największe zmiany w poprzedniej dekadzie, miały miejsce na polu transplantologi, szczególnie tej dotyczącej skóry. Medycy posiadają sprzęty i umiejętności, umożliwiające przeszczep tkanki z innej części ciała, na poparzone lub zniszczone pokłady twarzy. W Chinach naukowcom udało się zaaplikować choremu tkankę pochodzącą od świni. Jest to krok naprzód i ratunek dla osób, które ucierpiały w pożarach, eksplozjach czy w wyniku kwasu wylanego na twarz. Nauka cały czas się rozwija, pomagając pacjentom żyć godnie i zdrowo – OPTEGRA POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Lexum). Korekcja zeza, transplantacja skóry, usuwanie tatuaży – to tylko kilka z groma nowych możliwości, nierzadko dostępnych bezpłatnie.
Kategorie: Dbaj o urodę Tagi: , ,