Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Otworzenie salonu kosmetycznego – jak dużo może kosztować urządzenie salonu? 6 czerwca, 2022

Otwarcie salonu kosmetycznego to świetny pomysł na rozpoczęcie własnego biznesu. Najistotniejszą kwestią, po znalezieniu pasującego miejsca, jest określenie kwoty, która zostanie wydana na kupno specjalistycznych sprzętów i innych akcesoriów niezbędnych do pracy kosmetyczki. Wtedy trzeba się zastanowić, jakie sprzęty są najbardziej potrzebne, a jakie można kupić nieco później, gdy firma zacznie na siebie zarabiać.

salon urody, kobiety

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com
Do podstawowych usług, dostępnych w każdym salonie kosmetycznym, należą pedicure i manicure. Dlatego też trzeba zwrócić szczególną uwagę na staranne urządzenie miejsc do tego typu usług.

Czyżbyś czuł chęć na więcej artykułów na opracowany tu temat? Zapraszamy w takim razie do nowej strony – po prostu naciśnij to odchudzanie szczecin i przenieś się do naszego portalu.

Wygodne fotele do pedicure i manicure zapewnią klientkom wyjątkowy komfort w czasie zabiegu i pozwolą im się w pełni odprężyć. Profesjonalna frezarka do manicure oraz lampa naświetlająca zadbają natomiast o to, by oferowany zabieg cechował się nieskazitelnym efektem końcowym (cosmed24). Opłaca się również zadbać o mniejsze sprzęty, takie jak cążki, pilniki czy pęsety – są one wyjątkowo często stosowane i dlatego powinny wyróżniać się wysoką jakością wykonania i trwałością.

Ceny za fotele do pedicure oscylują w granicach 1000-1200 zł, dobra frezarka do manicure kosztuje z kolei około 1000-1500 zł. Każdy gabinet kosmetyczny powinien również dysponować stanowiskiem do zabiegów na twarz i ciało, takich jak depilacja, mikrodermabrazja czy peelingi. Do tego celu potrzebny jest komfortowy fotel kosmetyczny (koszt to ok. 2000 zł), jak również ogrzewacz do wosku, sterylizator do narzędzi oraz urządzenia do wykonywania mikrodermabrazji i peelingu. Na koniec trzeba również pamiętać o potrzebnych meblach do umieszczenia kosmetyków czy blatach do pracy – to one mają znaczący wpływ na komfort podczas pracy i budują pierwszą opinię o gabinecie kosmetycznym.

paznokcie, manicure

Źródło: http://sxc.hu/
Na sprzęcie do salonu kosmetycznego nie można oszczędzać. Urządzenia dobrej jakości pozwolą na wykonanie fachowych zabiegów, które z pewnością zadowolą klientki. Inwestowanie w urządzenia niskiej jakości może z kolei wyrządzić więcej nieszczęść, niż pożytku. Ciekawą propozycją są również urządzenia wielofunkcyjne, zwane kombajnami kosmetycznymi. Posiadają one wiele przeróżnych funkcji, a koszt ich zakupu często jest niższy niż cena każdego z tych kosmetycznych urządzeń z osobna.