Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Olejki stosowane w kosmetykach oraz ich działanie 11 sierpnia, 2022

Olejki są wykorzystywane w wielu kosmetykach, których używamy codziennie. Moda na pielęgnację ciała przy ich pomocy sprawiła, że nie kojarzą nam się już jedynie z tłustą oliwką dla naszych pociech, a z zaawansowanymi kosmetykami o niezwykle korzystnym działaniu oraz miłym zapachu. Dodatkową ich zaletą jest także to, że niektóre olejki dają właściwości łagodzące, które świetnie wpływają na stan naszego organizmu.

zapachy, perfumy

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle popularne perfumy FM wzbogacone są w olejki eteryczne, zapewniające piękny zapach oraz jednocześnie pozwalają na jego wielogodzinne utrzymywanie się na skórze. W skład perfum FM wchodzą substancje zapachowe, czyli olejki pozyskiwane z liści, kwiatów oraz roślin (perfumy FM). Olejki rewelacyjnie wpływają także na łagodzenie stanów zapalnych, więc jeśli mamy problemy ze stanem zapalnym w obrębie jamy ustnej, dobrze postawić na Listerine. W składzie tego produktu znajdują się olejki, które sprawiają, iż zniszczone zostają bakterie, które zagrażają naszej jamie ustnej. Dokładniej mówiąc w płynie Listerine znajdują się olejki: eukaliptusowy, tymolowy, mentolowy, wspierane poprzez salicylan metylu.

Olejek eukaliptusowy przynosi mnóstwo korzyści zdrowotnych. Jak sama nazwa wskazuje, wytwarzany jest z liści rośliny – eukaliptusa, który jest jednym z najwyższych drzew na globie. Znacząca popularność, którą cieszy się olejek eukaliptusowy wpłynęła na to, iż na szeroka skalę zaczęto stosować go zarówno w świecie medycyny naturalnej, jak i w kosmetykach służących do pielęgnowania ciała. Jego miły zapach koi i wycisza. Olejek ten znany jest również ze swojego działania bakteriobójczego oraz przeciwzapalnego, upraszcza odksztuszanie wydzieliny w okresie przeziębienia, ma też działanie rozkurczowe oraz dobrze rozluźnia. Doskonale sprawdza się w medycynie naturalnej, jako preparat na kłopoty z układem oddechowym, w przebiegu przeziębienia, jak też zapalenia oskrzeli.

Dla osób mających kłopoty z cerą, dodawany jest często do kosmetyków pielęgnacyjnych.

Absorbujący wpis? Jeśli tak uważasz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie studio artline, którą tu znajdziesz, też jest coś ciekawego.

Jest szeroko stosowany w produkcji preparatów do płukania jamy ustnej i gardła. Natomiast olejek z drzewa herbacianego jest w głównej mierze antyseptykiem i środkiem odkażającym. W drodze wyjaśnienia, olejek z drzewa herbacianego nie jest w żaden sposób związany z herbatą (antyseptyczny eukaliptusowy olejek). Wykorzystywany jest przy problemach skórnych, infekcjach górnych dróg oddechowych, również kłopotami ze stanami zapalnymi w jamie ustnej, ale także jako preparat odstraszający owady, dodatkowo jest przydatny jako czynnik odkażający dodawany przy praniu ubrań dziecięcych. Można wykorzystywać go w czasie kąpieli, inhalacji i nacierania skóry.