Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Odzież pasująca na chłodny czas. 25 lipca, 2022

Czy kiedy przychodzą chłodne dni, nadal damy radę wyglądać elegancko i nie marznąc przy okazji? Naturalnie,wystarczy dobrać odpowiedni materiał na ubranie. Latem prosto jest świetnie i szykownie się odziać.

Spódnice i bluzki z bawełny, jedwabiu lub satyny świetnie się nosi i przeważnie szykownie się w nich wygląda. Jednakże w naszym kraju niezbyt długo cieszymy się z ciepłych

wełna z owcy

Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

miesięcy. Wraz z przyjściem jesiennego oziębienia zaczynamy szukać ubrań, w jakich będzie nam wystarczająco ciepło. Na szczęście na rynku mamy do wyboru bardzo bogatą propozycję różnorodnych tkanin, pośród jakich zasadniczo każdy da radę znaleźć coś dla siebie.
Powinno się szukać materiałów, jakie prócz tego, iż są ciepłe, będą dobrze układać się na ciele i zapewnią nam wygodę noszenia na co dzień.
Świetnym przykładem tego gatunku tkaniny jest dzianina wełniana, sprawdź: . Jest gęsta, lejąca, niepodatna na gniecenie, elastyczna, przyjemna w dotyku. Istotne jest, że jest do tego ciepła. (więcejo tym: więcej w serwisie http://www.lamalama.pl) Dzianina wełniana występuje w różnych kolorach i deseniach. Nadaje się najbardziej na kostiumy i sukienki czy spódnice. W czasie jej kupna trzeba wziąć pod uwagę wyrażoną w procentach zawartość wełny, na rynku jest bowiem oferowana dzianina wełniana z zrdzianina (iltex.pl)waną domieszką wiskozy, akrylu i innych materiałów. Ma się rozumieć wytwórca ma obowiązek podawać takie dane na metce.

Nawet entuzjastów ubrań z naturalnych tkanin może odstraszać czysta wełna. Dlatego powinno się przypomnieć tutaj o fantastycznym materiale na cieplutkie ubrania, którym jest wełna parzona. Poddana specjalnej obróbce otrzymuje nowe cechy

.

Są one ważne dla komfortu noszenia, gdyż wełna parzona jest materiałem cieplejszym, a przy tym oddychającym, więcej odpornym na zabrudzenia, co jest zwłaszcza ważne w przypadku ubrań, jakie nie jest łatwo prać. Co interesujące wełna parzona nie wywołuje tylu reakcji uczuleniowych, jak wełna tradycyjna. Obydwa wymienione powyżej materiały można łatwo dostać w sklepach stacjonarnych i w necie. Może was zadziwić bogactwo kolorów i wzorów, które są oferowane.

Mamy nadzieję, że jeżeli ktoś z was jest amatorem pięknych ubrań, to na chłody wybierze właśnie te z opisanych materiałów.