Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Odsysanie tłuszczu – sprawdź na ten temat więcej 10 grudnia, 2022

Odsysanie tłuszczu to zabieg polegający na usuwaniu nadwyżki tłuszczu z wybranych okolic sylwetki. Nie jest sposobem na odchudzanie, daje możliwość modelowania sylwetki. Jego zadaniem nie jest redukcja masy ciała a przemiana kształtu. W trakcie zabiegu usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej z wyselekcjonowanych okolic, pozostawiając pod skóra warstewkę tkanki tłuszczowej o grubości 1cm.

Odsysanie tłuszczu z brzucha – planowanie operacji odbywa się w czasie konsultacji przed operacją, polega na dokładnym oznaczeniu miejsc przewidzianych do operacji.

Jeśli stworzony tu wpis wciągnął Cię i pragniesz więcej, to zapewne spodoba Ci się link do witryny salon optyczny toruń, gdzie znajdziesz sporo treści.

Najczęściej odsysanymi okolicami ciała u kobiet są: brzuch, talia, boczne okolice ud, boczna powierzchnia ramion, podbródek. U mężczyzn: brzuszek, klatka piersiowa. Przed zabiegiem operacyjnym aplikowana jest profilaktyka antybiotykowa oraz przeciwzakrzepowa (odsysanie tłuszczu z brzucha). Zabieg operacyjny trwa 2-3 godzin. Wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym albo zewnątrzoponowym. Zaraz po zabiegu operacyjnym pacjent ma założone specjalne odzienie uciskające, jakie powoduje właściwe obkurczanie się skóry w punktach odsysanych i redukuje obrzęk . Odzienie uciskające trzeba nosić całodobowo przez 3 tygodnie, a dalsze 3 tygodnie przez dwanaście godzin w przeciągu doby. Czasami konieczna może być operacja plastyczna brzucha.

Innym zabiegiem odchudzającym jest liposukcja ultradźwiękowa efekty jakiej utrzymują się dosyć długo. To bezpieczny zabieg użytkujący nieinwazyjne fale ultradźwiękowe w celu likwidacji niepożądanych komórek tłuszczowych. Modeluje sylwetkę oraz redukuje centymetry w obrębie brzucha (poznaj Klinikę Miracki).
Poprzez działanie ultradźwiękami o wskazanej, niskiej częstotliwości wpływamy na powstanie zjawiska kawitacji. Wytworzona energia wywołuje atomizację komórki tłuszczowej, natomiast uwolnione w ten sposób tłuszcze są przede wszystkim przemieszczane przez układ naczyniowy oraz limfatyczny do wątroby, w której ulegają przemianie materii . W tenże sposób możesz przyśpieszyć rezultat redukcji nadmiaru tłuszczu dla przykładu ud, talii lub ramion.

Urządzenie do liposukcji ultradźwiękowej posiada też głowicę na podczerwień IR – grzejącą obszary poddawane działaniu ultradźwięków – czytaj o efektach liposukcji dźwiękowej. Połączenie tych dwóch impulsów sprawia, iż rezultaty kuracji są bardzo namacalne a zabieg jest doskonałą alternatywą dla interwencji chirurgicznych.