Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

O jakich rzeczach pamiętać przy pielęgnacji skóry? Co jest ważne, aby cieszyć się jej dobrym stanem? 1 lutego, 2019

Skóra, aby prezentować się ładnie i zdrowo potrzebuje paru rzeczy, o których nie można zapominać. Co robić, aby móc cieszyć się jej doskonałym stanem cały czas?
Skóra całego ciała potrzebuje ciągłego nawilżenia. Wiele czynników sprawia, że się wysusza. Są to zmienne temperatury, wiatr, słońce, klimatyzacja, częste kąpiele w twardej wodzie, kosmetyki do ciała oraz wiele innych rzeczy. W sklepach znajdziemy wiele różnego rodzaju balsamów, kremów, mamy też masła do ciała. Jednak dobrze jest sprawdzać ich skład. Najlepiej, jeśli to możliwe stosować kosmetyki jak najbardziej naturalne. Niektóre sklepy oferują różne naturalne składniki, które po połączeniu dadzą nam na przykład taki balsam do ciała, jaki nie ma szkodliwych, chemicznych substancji. To świetna opcja dla osób, jakim zależy na tym, aby kosmetyki, jakich używają były jak najbardziej zdrowe.

oczyszczanie twarzy

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
fotel dentystyczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy chodzi o cerę, to trzeba wiedzieć, że typy skóry twarzy różnią się. Jedna osoba będzie miała problemy z trądzikiem, inna natomiast ze zbyt suchą skórą, kolejna z pękającymi naczynkami. Należy najpierw sprawdzić, jakiego typu skórę mamy, by być w stanie zastosować dobrą pielęgnację. Tak naprawdę każda osoba o innymi typie skóry potrzebuje czegoś innego. Osoba o cerze suchej powinna pamiętać, by stosować krem nawilżający. Trochę bardziej lekki na co dzień, a na noc możemy zastosować bardziej tłusty. Odżywimy w taki sposób skórę oraz sprawimy, że nie będzie przesuszona. Trzeba co jakiś czas zrobić peeling, który usunie przesuszony naskórek – .
moda ślubna

Autor: Beata Augustyniak
Źródło: abcslubu.pl
Osoby mające wrażliwą cerę muszą dbać o nią inaczej. W tym wypadku często problem stanowią zaczerwienienia i pękające naczynka. Są specyfiki do cery naczynkowej, które poprawią jej stan. Nie można stosować na takiej twarzy silnych zabiegów kosmetycznych. Gdy chodzi o osoby posiadające problem ze skórą tłustą oraz też trądzikiem, na pewno wiedzą jak ważne jest oczyszczanie twarzy – (http://prestiz.eu/zabiegi/twarz/zanieczyszczona-skora-tradzik-lojotok/oczyszczanie-manualne/). To w ten sposób możemy pozbyć się gromadzących w porach skóry nieczystości i poprawiać stan skóry. Na pewno przyda się też coś, co zmatowi błyszcząca się cerę – pod tym adresem bez problemu zdobędziesz info o oczyszczaniu twarzy.

Musimy pamiętać o tym, że właściwa pielęgnacja to nie wszystko. Ważna jest zdrowa, bogata w wiele składników dieta, która dostarczy wszystkich ważnych składników odżywczych.

Czy odnosisz wrażenie, że napisany przez nas post jest nietuzinkowy? Jeżeli tak, to ponadto zobacz też zamieszczony tutaj pokrewny materiał.

Oprócz tego pamiętajmy o piciu odpowiednio dużej ilości wody, to doskonale poprawia dobry stan naszej cery.