Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Nowatorskie techniki i metody stosowane obecnie w gabinetach kosmetycznych. 29 listopada, 2022

Kosmetyczny przemysł cały czas dynamicznie się rozwija, pojawiają się nowe specyfiki i zabiegi, jakie pomagać mają kobietom w zachowaniu pięknego wyglądu. Jedną z tego typu nowinek są nutrikosmetyki, nazywane również tabletkami urody. Mają one postać kapsułek, saszetek lub tabletek, a regularnie spożywane będą nie tylko odżywiać, ale także chronią oraz regenerują skórę, włosy i paznokcie.

I jest to, w odróżnieniu do klasycznych kosmetyków, ochrona od środka, czyli podanie organizmowi niezbędnych minerałów i witamin. Nutrikosmetyki mają tak zbilansowany skład, żeby zredukować starzenie się skóry i polepszyć formę włosów i paznokci. Po pierwsze są to witaminy z grupy B oraz PP, natomiast z minerałów żelazo, wapń, cynk oraz magnez. Ze względu na to, że każdy będzie miał nieco inne zapotrzebowanie na minerały i witaminy, to nutrikosmetyki sprzedawane są w różnych odmianach, dedykowanych dla różnych grup wiekowych – . Powinno się je dobierać indywidualnie do siebie, bo jedynie wtedy mieć będą odpowiednią skuteczność.

kosmetyki

Autor: Racoon
Źródło: Racoon

Inną z nowości, dostępną od niedawna w wielu kosmetycznych gabinetach, są nici happy lift. Są one świetną metodą na odzyskanie młodego wyglądu skóry, która już po trzydziestce u niejednej pani się już starzeje. Zaczynają się na niej pojawiać zmarszczki, co jest w pierwszej kolejności rezultatem zwiotczenia mięśni. Do niedawna jeszcze poprawa tego wiązała się z chirurgiczną interwencją, jednak obecnie dzięki opisywanym niciom można rzeczywiście sporo zrobić ze swoją twarzą – kliknij tutaj. Nici te zrobione są z nowoczesnego materiału, jaki stymuluje produkcję kolagenu w komórkach, a jednocześnie sam się wchłania po kilku miesiąca.

Natomiast sam zabieg będzie polegał na tym, że bardzo cienkie nici wprowadzane są w odpowiednich miejscach pod skórę, powodując jej napięcie i odpowiednie ułożenie. Zabieg ten w zasadzie jest bezinwazyjny i bezbolesny i daje od samego początku widoczne rezultaty, a utrzymuje się nawet dwa lata. Po niecałym roku nici zostają rozpuszczone, lecz na drugie tyle czasu pozostaje powstały wokół nich kolagenowy szkielet.