Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Niezbędne rzeczy, które należy zabrać na dziewicze tereny wspinaczki górzystej okażą się bezcenne w czasie wypraw 5 maja, 2022

Jeśli lubisz góry to na pewno jesteś tam w każdej wolnej chwili. A kiedy nadchodzą wakacje planujesz trasę oraz miejsce gdzie jedziesz w ten śliczny region. Niemniej jednak musimy się starannie przyszykować, tym bardziej jak wybieramy wielkie szczyty bądź kilkudniową wędrówkę.

zakopane

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Istotną rzeczą, jaką musimy wziąć ze sobą jest busola. Tym bardziej jak lubimy obnażać dziewicze tereny i schodzić ze szlaków górskich. Jest możliwość dzięki niej wyznaczyć trasę i podążać w tym kierunku oraz pracuje podobnie jak kompas, to znaczy także posiada igłę pokazującą kierunki świata z tą różnicą od kompasu, że busola zawiera akcesoria celownicze, które pomogą nam w dokładnym wyznaczeniu kierunku szlaku. Przydaje się także turystom, żeglarzom, a też leśnikom czy też myśliwym.

Dlatego busola to sprzęt do nawigacji, ażeby wskazać strony bieguna magnetycznego, ma igłę magnetyczną i skalą zaopatrzone w sprzęty sprzyjające do precyzyjnego celowania, innymi słowy zdefiniowanie azymutu, co jest korzystne przy rozeznań w terenie oraz określenia kierunku trasy. Może to być na przykład ruchomy pierścień z muszką i szczerbinką czy lusterko, które pomaga w celowaniu oraz kontrolowaniu wskazań igły magnetycznej. Także istotną sprawą są buty do wspinaczki. Jeśli wybieramy się na nowe, nieznane górzyste tereny warto zabrać odpowiednie buty. Ważną detalem stroju na wyprawie górskiej jest obuwie, tym bardziej jak przewidujemy wspinaczkę. Powinno się pamiętać, iż inne buty są na szlakach górskich zaś inne do wspinaczki. Tutaj więcej na temat: polecana busola.

Autor: KEEN

Buty do wspinaczki są obuwiem, w jakich nie czujemy się komfortowo, dlatego że powinny być dopasowane oraz ciasne, stopa w nich jest ułożona w charakterystyczny sposób, a paluchy podkurczone.

Masz chęć zgłębić swoją wiedzę i poczytać kolejne artykuły na ów temat? To rewelacyjnie – najedź więc na łącze i wejdź do ciekawej witryny.

Niemniej jednak ma to zasadnicze znaczenie, ponieważ dzięki temu można łatwiej przemieszczać się po niewielkich stopniach w pionie czy też w przewieszeniu. Podeszwa jest wykonana z gumy o nadzwyczajnych własnościach tarciowych, co ułatwia stawanie na niewielkich stopniach, gdzie wykorzystujemy siłę tarcia. Nowe informacje dla zaciekawionych tematem: .