Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Niemiły kłopot – odcisk na nodze. Jak sobie z nim radzić? Jakie są możliwości? Czy można sobie z tym poradzić samemu? 6 sierpnia, 2022

Podstawową przyczyną pojawiania się odcisków jest nieodpowiednio dobrane obuwie. Kobiety niezwykle często kupują buty, które na przykład są o numer za małe. Robimy to,bo wybrana para butów niezwykle nam się będzie podobać i nie widzimy innej możliwości niż ich zdobycie – nie patrząc na rozmiar.

na kozetce u podologa

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Co więcej zazwyczaj wybieramy obuwie, które wymusza niestandardowy układ naszej stopy, tj. obcasy. Na skutek noszenia tego typu obuwia zmienia się sposób nacisku na stopę generowany w czasie naszej podróży. W tym wypadku obciążona będzie jej przednia część, w sferze której może dojść do zrobienia się odcisku. Wiele z nas nie godzi się na wymianę butów na te o płaskiej podeszwie i w związku z tym bolesne odciski ulokowane na spodzie stopy nie znikają.

W tym wypadku można udać się do podologa – eksperta od stóp, który zna się na ich pielęgnacji oraz będzie umiał rozróżnić różnorodne schorzenia, które dotykają tę partię naszego ciała. Podczas takiej wizyty podolog podolog śląsk wykonuje tzw. pedicure leczniczy dzięki któremu odcisk ma szansę zostać zupełnie zlikwidowany bez szkody dla naszego samopoczucia – . Kolejną metodą jest usuwanie odcisków w domu, na własną rękę. W tym celu niezbędne jest zmiękczenie stwardniałej skóry stóp tak, żeby odcisk stał się mniej twardy i prosty do zlikwidowania. Do określonej miski wsyp szczyptę soli do stóp, a potem wlej do niej trochę ciepłej wody – tak abyś mogła w niej całkowicie zanurzyć stopy. Po upływie dwudziestu minut dokładnie osuszaj stopy za pomocą ręcznika.

Jeśli odcisk jest niezbyt duży i płytko ulokowany – starczy, że wykorzystasz ostrą tarkę do stóp. Modzel natychmiast zniknie z powierzchni twojej stopy. Jeżeli jednak jest on dość duży i dosyć głęboko zlokalizowany – konieczne będą odpowiednie cążki do usuwania odcisków. Odnajdziesz je w prawie wszystkich drogeriach.

Odcisk należy usuwać bardzo ostrożnie, tak aby nie uszkodzić zdrowej tkanki. Po zabiegu koniecznie unikaj noszenia niekomfortowego obuwia. Taki banalny zabieg naprawdę ma szansę stworzyć efekty, ale czy tak się stanie jest zależne od stopnia wytworzenia konkretnej zmiany na stopie.