Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Niekiedy aż trudno uwierzyć, że się czegoś obawiamy. Ale nic nie poradzimy, lęk nie jest za bardzo logiczny 13 grudnia, 2022

Zdarzają się specyficzne okoliczności, na które reagujemy natychmiast nie zastanawiając się, dlaczego tak jest. Są to pewne mechanizmy, z których nie zdajemy sobie sprawy, a które sterują naszym zachowaniem. Kiedy zobaczymy pająka pierwszą rzeczą którą zrobimy, to się odsuniemy. No chyba, ze lubimy pająki, jednak to nie ma wpływu na nasze zachowanie. Główną role pełni tu podświadomość. Po prostu, pozostało nam to po przodkach. Czy ułatwia nam to życie czy utrudnia?

Zależy od określonych okoliczności, bo jak jesteśmy przykładowo u stomatologa czy protetyka i mamy leczenie kanałowe (wi�cej opinii na ten temat), to tez będziemy się starali uchronić przed tym zabiegiem, a przecież to nic strasznego. Po prostu w taki sposób reagujemy na ból, choćby był najmniejszy. Z jednej strony odpowiedź na ból, z drugiej źle doznania z dzieciństwa. Nasz mózg przyswoił nieprzyjemne doznanie związane z wizytą u dentysty i teraz ma to wpływ to na nasze życie. Zapoznaj się z naszą ofertą: Usługi w dentalcorner

Tak zresztą jest z różnymi lękami.

Protetyka

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Boimy się wysokości, rozległych przestrzeni, zagubienia w wielkich miastach, na przykład we Wrocławiu czy w Poznaniu. To objawy, które mogą poniekąd wynikać z naszego usposobienia, ale także z naszych wcześniejszych doznań. Może nam to ocalić życie, na przykład nasza zapobiegliwość czy uważność, jednak częściej przybiera to karykaturalne rozmiary i przeszkadza nam w działaniu. W życiu są zagrożenia, jednak nie ma ich tak dużo, jak podpowiada to nam nasza wyobraźnia. Niestety często nie można jej pokonać i nawet, gdy racjonalnie coś sobie wyjaśnimy, to podświadomie i tak będziemy reagować panicznie. Zapraszamy na oficjalną stronę:

Niektórym osobom to autentycznie utrudnia funkcjonowanie, bo za bardzo nie mogą sobie z tym poradzić, jednak dla zdecydowanie większej liczby są to objawy, które można pokonać. Trzeba sobie zwyczajnie przemówić do rozsądku, przyznać to, że się czegoś boimy, bo gdy będziemy od tego uciekać, to i tak najgorsze co ma przyjść, przyjdzie. Nie można przed tym tak łatwo uciec, łatwiej za to zaakceptować i spróbować nauczyć się z tym normalnie funkcjonować. To lepsze niż bezpodstawna walka skazana na pożarcie. To skuteczniejsze też niż oszukiwanie siebie i mówienie, że jest inaczej niż realnie.