Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Niebywale prosty skład i antybakteryjne właściwości mydła Aleppo Sierpień 17, 2020

mydło Aleppo nie jest kolorowym, czarującym kosmetykiem, jednakże jego właściwości wynagradzają prezencję. Posiada brązowy odcień, a w środku ciemną zieleń. Jest bardziej twarde od typowego mydła i na ogół występuje w bardzo dużych wielkościach, które warto po kupieniu przekroić gorącym ostrzem.

pielęgnacja włosów
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Obuwie jesienno-zimowe, karmelowe Solo Femme
Autor: Solo Femme
Źródło: Solo Femme
Mydło Aleppo powstaje przez zmieszanie oliwy z oliwek z wodorotlenkiem sodu i wodą, a potem po podgrzaniu ulega hydrolizie. W takim stanie substancja oczekuje tydzień, po czym łączy się ją z określoną ilością oleju laurowego.

Czy chcesz, przeczytać następne wiadomości? Jeżeli tak, to wejdź na ten odsyłacz oraz zobacz w artykule (http://vaporroom.pl/kategoria-produktu/pasta-konopna-cbd/) więcej danych. One zapewne także Cię zainteresują.

Postępowanie antyseptyczne i przeciwgrzybiczne zależy od ilości użytego do wyrobu oleju laurowego, a to definiuje procent jego składu. Im większy procent takiego składnika, tym w wyższym stopniu bakteriobójcze i ściągające okaże się mydło. Olej laurowy odpowiedzialny jest za właściwości bakteriobójcze mydła, w związku z tym towar jest wskazany do mycia twarzy. Dokładnie oczyszcza pory, redukuje pojawianie się wągrów i krost, pomaga też goić rany po zaskórnikach. Cudownie sprawdza się przy tłustej cerze, albowiem redukuje błyszczenie do minimum, nawet w tak problematycznych miejscach jak nos, czoło i broda. Równocześnie mocno ściąga skórę, dzięki czemu zwęża przedtem oczyszczone pory.

Lody
Autor: Lucy Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Do ulepszonych odmian mydła dodawane są środki pielęgnujące takie jak czerwona glinka, jaśmin, błoto z morza martwego, oraz ekstrakty kwiatowe i ziołowe. Ma zapach oliwki i gęsto się pieni.

Wolno je wykorzystywać jako piankę do golenia, jako maseczkę oczyszczającą, do mycia dzieci i noworodków, a nawet do prania delikatnych tkanin.

Zaintrygował Cię taki tekst? To ekstra, jednak kliknij ten odnośnik, ponieważ oprócz tego mamy też inny pokrewny materiał, który warto zobaczyć tutaj.

Cenione głównie za swój wyjątkowo prosty zestaw i antybakteryjne własności.