Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Niebywale prosty skład i antybakteryjne właściwości mydła Aleppo 11 marca, 2022

mydło Aleppo nie jest kolorowym, czarującym kosmetykiem, jednakże jego właściwości wynagradzają prezencję. Posiada brązowy odcień, a w środku ciemną zieleń. Jest bardziej twarde od typowego mydła i na ogół występuje w bardzo dużych wielkościach, które warto po kupieniu przekroić gorącym ostrzem.

pielęgnacja włosów

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Obuwie jesienno-zimowe, karmelowe Solo Femme

Autor: Solo Femme
Źródło: Solo Femme
Mydło Aleppo powstaje przez zmieszanie oliwy z oliwek z wodorotlenkiem sodu i wodą, a potem po podgrzaniu ulega hydrolizie. W takim stanie substancja oczekuje tydzień, po czym łączy się ją z określoną ilością oleju laurowego. Postępowanie antyseptyczne i przeciwgrzybiczne zależy od ilości użytego do wyrobu oleju laurowego, a to definiuje procent jego składu. Im większy procent takiego składnika, tym w wyższym stopniu bakteriobójcze i ściągające okaże się mydło. Olej laurowy odpowiedzialny jest za właściwości bakteriobójcze mydła, w związku z tym towar jest wskazany do mycia twarzy. Dokładnie oczyszcza pory, redukuje pojawianie się wągrów i krost, pomaga też goić rany po zaskórnikach. Cudownie sprawdza się przy tłustej cerze, albowiem redukuje błyszczenie do minimum, nawet w tak problematycznych miejscach jak nos, czoło i broda. Równocześnie mocno ściąga skórę, dzięki czemu zwęża przedtem oczyszczone pory.
Lody

Autor: Lucy Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Do ulepszonych odmian mydła dodawane są środki pielęgnujące takie jak czerwona glinka, jaśmin, błoto z morza martwego, oraz ekstrakty kwiatowe i ziołowe. Ma zapach oliwki i gęsto się pieni.

Wolno je wykorzystywać jako piankę do golenia, jako maseczkę oczyszczającą, do mycia dzieci i noworodków, a nawet do prania delikatnych tkanin. Cenione głównie za swój wyjątkowo prosty zestaw i antybakteryjne własności.