Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Niebezpieczeństwa pojawiające się przy za długim noszeniu szpilek na wysokich obcasach. 6 marca, 2022

Kobiety bardzo lubią obcasy, w wielu modelach obuwia mogą one mieć długość nawet piętnastu centymetrów. Większość kobiet ubierając buty na wysokim obcasie czuje się bardziej atrakcyjnie, sylwetka się wydłuża i przybywa nieco wzrostu. No i zapomnieć nie można o tym, że wyższe szpilki na zgrabnej nodze przyciągną spojrzenie chyba każdego mężczyzny.

sklep internetowy 3i

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz zakładanie szpilek oprócz tego, że doskonale wygląda, to niesie za sobą parę problemów. Rzecz jasna jeżeli się je będzie zakładać raz na jakiś czas, to nic poważnego się nie stanie. Jeśli jednak szpilki będą codziennym obuwiem, to w takim przypadku trzeba trochę uważać i w razie pojawienia się jakiś problemów ograniczyć ich noszenie. Najbardziej nieprzyjemnym problemem związanym z ubieraniem szpilek są bóle kręgosłupa. Podczas chodzenia z wysoko podniesionymi stopami kręgosłup ma nienaturalne wygięcie, to prowadzi do przeciążenia mięśni i w ostatecznym efekcie do ostrego bólu, jaki w skrajnych przypadkach może uniemożliwić chodzenie.

Innymi objawami związanymi z zza długim noszeniem obuwia na wysokim obcasie są halluksy i żylaki. Przez to, że stopa będzie przeciążona i mocno ugniatana, to u dużej części kobiet bardzo często może dochodzić do takich zaburzeń. Ubierając za długie szpilki będzie się też ryzykować możliwością skręcenia kostki, gdyż czasami łatwo stracić w nich równowagę. Oczywiście wszystkie wymienione wyżej sprawy większości kobiet nie przekonają do całkowitej rezygnacji ze szpilek, ale może sprawią, że rzadziej się je będzie ubierać.

Buty, wiązanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Oprócz tego ważne będzie, co się nosi po zdjęciu szpilek, najlepiej po kilku godzinach spędzonych w niewygodnej pozycji ubrać buty, w jakich nogi będą mogły odpocząć.

Nasz link do www filmowanie wesel zdziwi Cię bardzo pozytywnie. Odkryjesz tam ogrom drobiazgowych wiadomości. Więc nie zwlekaj i klikaj!

Bardzo dobrze w tej roli będą się sprawdzać przykładowo mokasyny damskie. Buty te są bardzo wygodne, prosto je można założyć, a w związku z tym że mają płaski obcas, to stopy będą w nich mogły doskonale wypocząć. Mokasyny najczęściej szyje się ze skór naturalnych, zamszu lub numbuku, a dostępne są w bardzo wielu wersjach stylistycznych – mokasyny dla kobiet

.