Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Kluczowe zasady codziennej pielęgnacji naszej cery 6 stycznia, 2022

Aktualnie kobiety z ogromną dbałością podchodzą do kwestii swojego wyglądu. Każdego dnia troszczymy się o swoją cerę pragnąc, aby wyglądała perfekcyjnie. Ilość kosmetyków dostępnych na rynku jest ogromna, w dzięki czemu każda z nas ma możliwość znalezienia czegoś dla siebie. Priorytetem jest, aby kupując różnego typu specyfiki robić to z głową, zgodnie z potrzebami naszej skóry.

Przede wszystkim musimy skupić się na pielęgnacji skóry naszej twarzy. Jest ona najbardziej wymagająca i delikatna. Częste obciążanie jej makijażem (specjalnie do makijażu – dermapen sklep) sprawia, iż jest ona niezwykle podatna na powstawanie różnego typu niedoskonałości, jak np. zaczerwienienie, wągry, wypryski czy rozszerzone pory. Metod walki z takimi uciążliwościami jest dosyć sporo – problem z rozszerzonymi porami. Przede wszystkim, należy dbać o codzienną higienę, tzn. każdego dnia używać żelu oczyszczającego, toniku oraz kremu. Ich rodzaj musi być dobrany do naszych potrzeb, czyli np. jeśli mamy cerę suchą i wrażliwą, nie powinnyśmy zdecydowanie sięgać po kosmetyki do cery tłustej, które doprowadzą u nas do jeszcze większego wysuszenia skóry. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jaki konkretnie żel czy krem wybrać, zawsze możemy poprosić o pomoc konsultanta lub farmaceutę.

rozszerzone-pory-kobieta

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna również nabywając kosmetyki służące do makijażu, trzeba być niezwykle ostrożnym. Mnóstwo osób ma kłopoty z alergią na jakiś składnik fluidu lub pudru, dlatego też dobrym rozwiązaniem okaże się sprawdzenie, czy dany produkt nie będzie dla nas szkodliwy. Przede wszystkim musimy jednak decydować się na kosmetyki najmniej obciążające naszą skórę. Delikatny makijaż eksponujący nasze atuty, a jednocześnie oddziałujący dobrze na naszą skórę to klucz do sukcesu. W tej kwestii, oprócz prawidłowo dobranego podkładu i pudru ważny jest także balsam do ust. Nawet jeśli preferujemy klasyczną szminkę, warto jako dodatek nałożyć na usta troszeczkę zwykłego błyszczyka czy bezbarwnej pomadki. Dzięki temu nasze usta pozostaną odpowiednio nawilżone i zadbane.

Liczba dostępnych na rynku kosmetyków związanych z pielęgnacją cery oraz makijażem jest ogromny – balsamy do ust na To co powinnyśmy zawsze mieć na uwadze, to dobranie tego typu specyfików do wymagań naszej skóry. Jeśli źle wybierzemy krem czy podkład, skutki mogą być fatalne i ciężko będzie je potem zniwelować. Udając się do drogerii miejmy wobec tego zawsze głowę na karku i wybierajmy tylko sprawdzone, dobrze dopasowane produkty!