Moda damska i męska
co w modzie piszczy…

Najskuteczniejsze na lepsze zdrowie są sposoby naturalne. Gwarantują one bezpieczny powrót do zdrowia i naturalną prace organizmu 14 października, 2021

Cenisz swoje zdrowie i pragniesz żyć w zgodzie z naturą? Jeśli tak, trzeba korzystać z najskuteczniejszych naturalnych sposobów na polepszenie swojego zdrowia. Najlepszym na to odpowiedzią jest sól lecznicza, a zwłaszcza sól jodowo-bromowa. Taka sól jest bogata we wspaniałe właściwości, biopierwiastki wpływające idealnie na zdrowe ciało i skórę.

sól

Autor: Delia
Źródło: Delia
Zastosowanie takiej soli jest niezwykle różnorodne, oferuje zabiegi zdrowotne, jak i poprawiające urodę. Jest konieczna w różnego typu inhalacjach górnych dróg oddechowych, wspaniale ogranicza katar, rozwiązuje kłopot z zatokami i dobrze walczy z męczącym kaszlem. Najbardziej sprawdzony przepis na taką inhalację to 2 łyżki soli, jakie powinniśmy rozpuścić w jednej szklance wody. Dobrze jakby taka woda posiadała temperaturę około trzydziestu siedmiu stopni Celsjusza. Inhalacje możemy przeprowadzać przez wdychanie lub przy pomocy inhalatora. Jeśli chodzi o częstotliwość to potrzebna jest konsultacja z lekarzem.

Więcej na ten temat – sól bocheńska

Idealnie będą także kąpiele. Zapewniają relaks, ale nie tylko. Perfekcyjnie zmiękczają skórę, a jednocześnie łagodzą trądzik oraz objawy łuszczycy.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to śmiało sprawdź też ten link. Podobne informacje zobaczysz również tutaj laserowa depilacja.

Działają także łagodząco na bóle mięśni. Okłady będą najkorzystniejszym rozwiązaniem dla osób które cierpią na choroby reumatyczne czy problemy ze stawami. Sól również świetnie się sprawdza jako peeling, jak i do maseczek.

Źródło artykułu: sole lecznicze

sól

Autor: Delia
Źródło: Delia

Sól tego typu jest bogata w znaczne ilości jodków i bromków. To powoduje, iż przydatność soli do celów leczniczych jest faktycznie wskazana. Co więcej, uzyskiwanie takiej soli przebiega w całkowicie naturalny sposób. Proces odparowania wody, w czasie którego krystalizuje się sól jodowo-bromowa przeprowadza się metodą panwiową. Sposób ten pozwala na zachowanie w gotowym już preparacie jak największe ilości składników terapeutycznych.

To niezwykle ważna praktyka dzięki której dostajemy preparat naprawdę jakościowo najlepszy. To także pewność, że nie dostajemy soli, która tylko pozornie ma właściwości lecznicze. Sól jodowo-bromowa to preparat, którego można być pewnym. Właściwie, jak pokazują badania, stosuje ją coraz więcej osób, ponieważ efekty zdrowotne są rzeczywiście dostrzegalne. A jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest to metoda naturalna, tym bardziej powinniśmy być zadowoleni z osiąganych wyników.